1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. “Parlak bir kariyer için yurtdışı deneyimi ve dil şart”
“Parlak bir kariyer için yurtdışı deneyimi ve dil şart”

“Parlak bir kariyer için yurtdışı deneyimi ve dil şart”

Selahaddin Eyyubi Üniversitesi (SEU) Genç Girişimciler Kulübü ‘Kariyer Planlamada Yurtdışı Eğitimi’ konulu bir seminer düzenledi.

A+A-

Seminer konuşmacısı Yurtdışı Eğitim Danışmanı Önder Öztütüncü, parlak bir kariyer için yurtdışı deneyimine sahip olmanın ve dil bilmenin önemli olduğunu söyledi.


Selahaddin Eyyubi Üniversitesi (SEU) Genç Girişimciler Kulübü ‘Kariyer Planlamada Yurtdışı Eğitimi’ konulu bir seminer düzenledi. Seminer konuşmacısı Yurtdışı Eğitim Danışmanı Önder Öztütüncü, parlak bir kariyer için yurtdışı deneyimine sahip olmanın ve dil bilmenin önemli olduğunu söyledi. Bilgiye ulaşmanın artık çok kolay olduğunu dile getiren Öztütüncü, “Hepinizin elinde akıllı telefonlar var. Bazı uygulamaları cebinize indirip, İngilizceyi öğrenebilirsiniz. Bilmeseniz de İngilizce dinleyin, İngilizce metinler okuyun. Çünkü konuşmanın başlangıcı dinlemektir. Dil bilmek demek, konuşabilmek, yazabilmektir.” dedi.


Kişisel gelişim için yurtdışı deneyiminin önemli olduğunu vurgulayan Kariyer Uzmanı Öztütüncü, yurtdışına gitmeye karar verildikten sonra amacın belirlenmesi, ısrar edilmesi ve amaca sonuna kadar bağlı kalınmasının başarıyı getireceğini belirtti. “Üniversitede verilen dersler işe yaramıyor” algısının yanlışlığına da dikkat çeken Öztütüncü, “Üniversite gördüğünüz teorik dersler iş hayatında mutlaka işinize yarayacaktır. Eğer bu sıralarda verilen dersi iyi almazsanız, mezun olduktan sonra gidip aynı dersi para vererek öğrenmek zorunda kalırsınız.” uyarısında bulundu.


Eğitim Danışmanı Öztütüncü, üniversite okurken, çalışmanın da mezuniyet sonrası bireye avantajlar sağladığını ifade etti.Hayatta risk alarak, rakiplerin öne geçilebileceğinin altını çizen Öztütüncü, “Her yıl binlerce genç üniversitelerden mezun oluyor. Hayalini kurduğunuz güzel bir gelecek için binlerce kişi arasından sıyrılmanız, öne geçmeniz, farkınızı hissettirmeniz lazım. Bu da çoğu zaman bazı riskleri göze almakla olur.” sözlerini kaydetti.


Rektörlük ve kampüste iki oturum şeklinde gerçekleştirilen ‘Kariyer Planlamada Yurtdışı Eğitimi’ konulu seminere SEU öğrencileri yoğun ilgi gösterdi. Seminer sonunda SKS Daire Başkanı Muhammet Fazla, Kariyer Uzmanı Öztütüncü’ye bir teşekkür plaketi sundu.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler