1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Park sorunu nasıl çözülecek
Park sorunu nasıl çözülecek

Park sorunu nasıl çözülecek

Araç sayısının günden güne arttığı Diyarbakır'da, park edecek yer bulamayan sürücüler artık uyarı levhalarını dikkate almaz oldu. Gevran caddesi 4. Akkoyunlu sokakta araçların dikey park etmesi sonucu trafik içinden çıkılmaz bir hal aldı. Bu konuda en der

A+A-

Gevran caddesi 4. Akkoyunlu sokakta objektiflerimize yansıyan fotoğrafta, trafik levhasında yatay park ediniz işaretinin tam tersi bir durum meydana geldi.

Yer bulamadıkları için 'Araç çekilir' yazılı uyarı tabelalarının altına bile park eden sürücüler, yayaların kullandığı kaldırımları işgal etmekten çekinmiyor. TÜİK Diyarbakır Bölge Müdürlüğü'nün açıkladığı verilere göre kasım ayında Diyarbakır'da geçen yılın aynı ayına göre 110 bin 854 olan araç sayısı, yüzde 3 oranında artış göstererek 114 bin 591'e ulaştı. Artan araç sayısı, beraberinde park sorununu da getirdi.

KALDIRIMLAR ÜCRETSİZ OTOPARK OLDU

Diyarbakır'da park edecek yer bulamayan sürücüler, adeta kaldırımları işgal etmeye başladı. Trafik levhalarına uymayan vatandaşlar esnafları mağdur etti. Yayalara ait kaldırımların işgal edilmesine vatandaşlar da tepki gösterdi Diyarbakır'ın birçok yolu gibi, bu yolda da kaldırımların adeta otoparka dönüşmüş durumda olduğunu esnafların dükkânların önünün kapandığını söyleyen vatandaşlar, bu duruma yetkililerin müdahale etmesi gerektiğini belirtti.

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT