1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 'Parasız pulsuz kimse aday olmasın'
'Parasız pulsuz kimse aday olmasın'

'Parasız pulsuz kimse aday olmasın'

Diyarbakırspor eski futbol şube sorumlusu, asbaşkanlarından iş adamı Şahap Akçadağ,kulübü borçlandırmayacağını ve siyasete bulaştırmayacağını taahhüt edecek isimlere kulübü devretmeye hazır olduğunu açıklayan Diyarbekirspor Onursal Başkanı Feyzi İlhanlı'y

A+A-

AKÇADAĞ'DAN İLHANLI'YA DESTEK VE ÖNERİ
İlhanlı'nın maddi ve manevi olarak büyük emek vererek borçsuz ve temiz bir kulüp yarattığını belirten Akçadağ,bu kadar fedakarlık yapıldıktan sonra kulübün işin ehli olmayan kişilere teslim edilmemesi gerektiğini söyledi.
 

"İŞ ADAMLARINI KÜSTÜRMEYELİM"
Akçadağ,"Feyzi İlhanlı memleketini seven ve bu uğurda maddi manevi fedakarlık yaparak tertemiz bir kulüp yaratan bir iş adamı. Bir kaç kez görüştük l o sayede heyecanını, sevgisini anladım. Finalde penaltılarla kaçan şampiyonluğa çok üzüldüm. Gerçekten büyük fırsat kaçtı. Bir sezonun hatta 3 sezonun emeği gitti. Feyzi bey, pes etmesin ve vicdanı rahat olsun. Elinden geleni yaptı, spor bu olmayınca olmuyor. Spora yatırım yapan iş adamlarını bulmak kolay değil. Onları küstürmemek lazım. Yapılması gereken şey iş adamlarını daha çok teşvik etmek olmalıdır.Ben Feyzi beyin pes etmemesi gerektiğini düşünüyorum."diye konuştu.

 "HERKES ADAY OLMA CÜRRETİNİ GÖSTERMEMELİ"
Geçmişte yaşanan hataların Diyarbakırspor'u yok ettiğini anlatan Akçadağ,"Defalarca kulüp vasıfsız, parasız ve kötü niyetli insanlara teslim edilmesin diye uyardık. Malesef göz göre göre Diyarbakırspor yok oldu.Bunun vebali hem yönetenlerde hem onlara teslim edenlerdedir.Şimdi aynı hatalar yapılmamalı.Feyzi bey hiç bir vasfı olmayan,toplumda karşılığı olmayan,kendi ekonomik gücü ile bu işi yapacak kapasiteye sahip olmayan kişilere kulübü devretmesin.Hiç bir vasfı ve ekonomik gücü olmayan insanlar nasıl talip olma cürreti gösterebiliyor,onu da anlamış değilim.Bu iş bu kadar ucuz olmamalı."dedi.

HABERE YORUM KAT