1. HABERLER

  2. TV - DİZİ - MAGAZİN

  3. Paramparça'nın başarısı dünyaya taştı
Paramparça'nın başarısı dünyaya taştı

Paramparça'nın başarısı dünyaya taştı

Dünyanın en saygın reyting ölçüm ajansı ve derecelendirme kuruluşu Eurodata TV'nin her yıl dünyanın ana kanallarında yayınlanan TV programları üzerinde yaptığı ölçümleme açıklandı.

A+A-
'One TV in The World Report' adlı çalışmaya göre, Paramparça dizisi 2014 yılında, en çok izlenen programlar arasında ilk 10'da kendine yer buldu.
 
Toplam 90 ülkede yapılan ölçümlerde, 'Paramparça' dizisi 2014'ün son ayında (Aralık) yayına girmesine rağmen tüm dünya listesinde, Endemol Shine Group yapımları arasında 2014'ün 'en çok izlenilen yapımları' arasında 9. sıraya yerleşti.
 
Endemol Shine Türkiye'nin yapımcılığını üstlendiği ve yayınlandığı gün milyonları ekran başına kilitleyen 'Paramparça' dışında, Endemol Shine Group da TV programlarıyla zirveye yerleşti.
 
BENZEMEZ KİMSE SANA BİR NUMARA
 
Endemol Shine Group, dünya çapında büyük bir başarıya imza atarak formatı kendilerine ait 'Benzemez Kimse Sana', 'Secret Story', 'Masterchef' ve 'Big Brother' programlarıyla 20 bölgede, 'Dünyanın izlediği ilk 10'da yer aldı.
 
2014'ün dünya çapında tartışmasız en çok ses getiren program formatı ise, Türkiye'de de üç sezon yayınlanan 'Benzemez Kimse Sana' oldu.
 
Dünya çapında 100'den fazla ülkede yapılan resmi ölçümlemelere göre en yüksek rating başarısı sağlayan ve en çok kişiye ulaşan yapımların sıralandığı listede, 8 ülkede Top 10 listesine giren 'Benzemez Kimse Sana' Hırvatistan, Letonya ve Vietnam'da 2014'ü birinci olarak tamamlarken, “Master Chef”, “Big Brother”, “Secret Story” gibi Endemol Shine Group yapımları yayınlandığı kanallarda yüksek rating yapımlarına ulaştı.
 
 
 
(Diyarinsesi.org MY)

HABERE YORUM KAT