1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Paramı Yönetebiliyorum projesi
Paramı Yönetebiliyorum projesi

Paramı Yönetebiliyorum projesi

Paramı Yönetebiliyorum projesinin eğitmen adayları Diyarbakır'da buluştu

A+A-

Türkiye'nin dört bir yanında verilen eğitimlerle finansal bilinci yaygınlaştırmayı amaçlayan Paramı Yönetebiliyorum projesinin Güneydoğu Anadolu eğitmen eğitimi Diyarbakır'da gerçekleşti.

Türkiye'de finansal bilinç alanında ilk kez kamu, özel sektör ve sivil toplum ortaklığıyla hayata geçirilen Paramı Yönetebiliyorum projesi, Diyarbakır'da gençlerle buluştu. Projeye yeni eğitmenler yetiştirmek için düzenlenen eğitime Diyarbakır, Batman, Urfa, Gaziantep, Kilis, Siirt, Bingöl ve Şırnak illerinden toplam 25 eğitmen adayı katıldı.

13-17 Mart tarihlerinde SV Business Otel'de düzenlenen eğitimde gençlere gelir gider dengesi, bütçe yapma, para biriktirme, yatırım yapma ve borçlanma gibi temel bilgiler aktarıldı. “Paramı Yönetebiliyorum” projesinin master eğitmenlerinden Müslüm Yüksel tarafından verilen eğitimde gençler, kişisel mali kaynaklarını bütçeleme ve finans hizmetlerini doğru kullanma konusunda da detaylı bilgi alma fırsatı buldu. Yaygın eğitim modeli kullanılarak sunum teknikleri ve sınıf yönetimi konularında da bilgilendirilen eğitmen adayları, ayrıca bütçe oyunları gibi çeşitli atölye çalışmalarında da bulunarak öğrendiklerini uygulama şansı yakaladı.

Paramı Yönetebiliyorum, Visa Europe ve Türkiye'deki üye bankalarının destekleriyle, T.C. Kalkınma Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği ortaklığında 2009 yılında hayata geçirildi. Proje ile uzun vadede, gençler arasında finansal bilincin geliştirerek sürdürülebilir kalkınma sürecine katkıda bulunulması hedefleniyor. Bu hedef doğrultusunda Türkiye'nin dört bir yanında binlerce gence, akran eğitim modeliyle gönüllü eğitmenler tarafından ücretsiz eğitimler veriliyor.

Projenin başlangıcından bu yana 300 gönüllü eğitmen, 61 ilde birebir eğitim verdi ve bu eğitimlerle 160.000 kişi projeden faydalandı.

“Paramı Yönetebiliyorum” eğitimlerine katılmak isteyen gençler, Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir.

Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği iletişim bilgileri:

Telefon: 0212 265 33 14/15

Fax: 0212 265 33 80  

E-posta: py@habitatkalkinma.org

HABERE YORUM KAT