1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'Paralel' diyen Sabah Gazetesi Böğürcü'den özür diledi
'Paralel' diyen Sabah Gazetesi Böğürcü'den özür diledi

'Paralel' diyen Sabah Gazetesi Böğürcü'den özür diledi

Sabah Gazetesi, paralel yapının müdürleri arasında adını yazdığı Diyarbakır Emniyet Müdürü Halis Böğürcü'den özür dileyerek, düzeltme yayınladı.

A+A-

“Paralel yapının 71 polis müdürü” başlığıyla polis teşkilatında Gülen cemaatinden emir alan emniyet
müdürlerinin haberini yapan Sabah Gazetesi, Aksaray Emniyet Müdürlüğü görevinden Diyarbakır Emniyet Müdürü görevine getirilen Halis Böğürcü'nün adını da listesinde yer verdi. Gazetenin 27 Mart 2014 tarihli sayısında emniyet müdürlerinin polis teşkilatında nasıl örgütlendiğini ve kimlerden talimat aldıkları ile atamaların nasıl yapıldığına yer verdi. Listede, Diyarbakır Emniyet Müdürü Halis Böğürcü ile selefi Recep Güven'in de isimlerine yer veren gazete ve internet sitesinde yer alan özel istihbarat haberi 1 gün sonra özür ile birlikte düzeltme yayınladı.

DÜZELTME YAYINLADI

Gazetenin “önemli düzeltme” ibaresiyle yayınladığı “Paralel yapının 71 polis müdürü” haber başlığı “Paralel yapının 70 polis müdürü” olarak değiştirildi.

Düzeltme metninde şu ifadeler yer aldı: “Gazetemizin bugünkü yazılı nüshasında Paralel yapının emniyet müdürleri arasında Aksaray eski Emniyet Müdürü Halis Böğürcü'nün ismi, listede sehven yer almıştır. Şimdi Diyarbakır Emniyet Müdürü olarak görev yapmakta olan Halis Böğürcü, paralel yapının polis müdürlerinin yer aldığı listede bulunmamaktadır. İnternet sitesinde gerekli düzeltme yapılmıştır. Sehven yapılan bu hatadan dolayı özür dileriz.”

Gazetede Böğürcü'nün selefi olan Diyarbakır eski Emniyet Müdürü Recep Güven'in adı ise listeden çıkarılmaması dikkat çekti.

Böğürcü, Diyarbakır'a atandıktan sonra fahri hemşeri olmak için belediye başvuracağını açıklamıştı.

Diyarbakır'da bu yıl yapılan Nevruz kutlamaları için polise etkinliklere katılanların ulaşımını kolaylaştırmak için yol ve çevre güvenliği hizmeti görevini yerine getirmesini planlayan Emniyet
Müdürü Böğürcü, her yıl kutlamalar sonrası yaşanan olumsuzluklar ile trafik keşmekeşinin önüne geçmesi kentte takdir toplamıştı.

EK:1

1-002.jpg

EK:2

2-001.jpg

EK:3

3-001.jpg

HABERE YORUM KAT