1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Paralarıyla rezil oluyorlar
Paralarıyla rezil oluyorlar

Paralarıyla rezil oluyorlar

Bağlar İlçesi'ndeki Bağcılar Mahallesi civarında yaşanan internet kesintisi esnafı mağdur etti. Kesintiler nedeniyle işleri aksayan esnaflar, “Kendi paramızla rezil oluyoruz” dedi.

A+A-
Diyarbakır'da yurttaşları ve esnafı canından bezdiren elektrik kesintilerine internet kesintileri de eklendi. Bağlar İlçesi'nde bulunan Bağcılar Mahallesi'nde dün yaşanan internet kesintisi esnafı çileden çıkardı. İnternet kesintisi nedeniyle işlerinin aksadığını belirten esnaflar, her ay düzenli olarak faturalarını yatırmalarına rağmen yaşanan internet kesintisine anlam veremediklerini belirterek, kendi paraları ile rezil olduklarını vurguladı.
 
'Sonuç alamıyoruz'
 
Konuya ilişkin gazetemize tepkilerini dile getiren Engince İletişim sahibi Engin Oruç, internet olmadan iş yapamayacağını belirterek, “Otomatik Fatura Ödeme ve TL yükleme ana bayisim. Benim işim sürekli internetle yapılıyor. En ufak bir sonun bile Türkiye genelinde 600 bayiinin ve müşterilerin mağdur olması anlamına geliyor. Son dönemlerde TTNet'te çok fazla kesinti yaşanıyor. TTNet müşteri hizmetlerini defalarca aramamıza rağmen sonuç alamıyoruz. Bir kullanıcı olarak TTNet'in müşteri temsilcilerinden memnun değilim. Birkaç kez arıza ekiplerinin gelmesine rağmen sorunu çözemediler. Bize tamam diyorlar gidiyorlar. Ancak 10 dakika internete bağlandıktan sonra arıza tekrar ediyor ve mağduriyetimiz giderilmiyor ” dedi.
 
'Parayı alıyor sorunu çözmüyor'
 
Uzun yıllardır evinde de internet kullandığını belirten Oruç, “Günde maksimum 10 dakika internete bağlanarak aylık 45 TL fatura ödüyorum ve hiçbir zaman faturalarımı geciktirmiyorum. Buna rağmen bir türlü istenilen performansa alamıyorum. Anlayacağınız kendi paramızla rezil oluyoruz. Ben akşam iş yerinden eve geldikten sonra bile çalışan biriyim. Bu internet kesintileri işlerimi çok kötü bir şekilde aksatıyor. Bu da bana maddi kayba neden oluyor. Bu civarda benim dışımda büyük esnaflar var birçoğu da arkadaşım. Hepsinin işleri internetle oluyor. Ama kesintiler nedeniyle işlerini yapamıyorlar. TTNet nasıl her ay bizden faturalarını tahsil ediyorsa sorunumuza da çare bulmak mecburiyetinde” diye konuştu.
 
'Esnafın derdi kimin umurunda'
 
Gıda Toptancılar Sitesi'nde bulunan Asur Grafik'in işletme sahibi Sadık Erdoğan ise, “Şimdiye kadar elektrik kesintileri nedeniyle iş yapamıyorduk. Bunun üzerine birde internet kesintisi eklenince hepten iş yapamaz duruma geldik. Hadi elektrik kesintilerini almış olduğumuz çeşitli güç kaynakları ile idare ediyoruz. Peki, interneti nasıl yapalım? Madem bu kadar sık interneti kesecekler. Buna da bir alternatif bulsunlar. Tabi bunlar kimsenin umurunda değil. Kimse elektrikler kesilse internet kesilse esnaf ne yapacak nasıl çalışacak diye düşünmüyor. BU kesintiler yüzünden müşterilerimize mahcup oluyoruz. İşlerimizi söz verdiğimiz tarihte yetiştiremiyoruz. Bu da bizi kötü yönde etkiliyor” ifadelerini kullandı.
 
'Diyarbakır'a yakışmıyor'
 
Yaşanan kesintilerin esnafı maddi olarak büyük zarar uğrattığını belirten Erdoğan, “Kesintilerin işlerimizin aksatmasının yanı sıra bize büyük maddi zararı da oluyor. Bu esnaflar her ay düzenli olarak elektrik, su ve internet faturalarını düzenli ödüyor. Bunun karşılığı bu olmamalı. Nasıl ki biz üzerimize düşen görevi yerine getiriyorsak bu kesintiler nedeniyle konun muhataplarının da sorumluluklarını yerine getirmeli ve esnafın mağduriyeti giderilmeli. Bu tür şeyler Diyarbakır'ımıza yakışmıyor. Böylesine büyük bir şehirde bu tür aksaklıkların olması kentin imajına yakışmıyor” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT