1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. PAK’tan PSK’ye ziyaret
PAK’tan PSK’ye ziyaret

PAK’tan PSK’ye ziyaret

Kürdistan Özgürlük Partisi (PAK) Genel Başkanı Mustafa Özçelik, Genel Başkan Yardımcıları Nuri Sınır ile Nurullah Timur, PAK MYK üyeleri Kutbettin Yıldız, Feyaz Ekmen, Abdurrahman Ecer, Vahit Aba, Ramazan Kahramaner, PAK Diyarbakır İl Başkanı Hanfi Turan

A+A-

PAK heyeti, PSK Genel Başkanı Mesut Tek ve PSK yöneticileri Bayram Bozyel, Hasan Dağtekin, Suphi Ekinci, Zülküf Baran tarafından karşılandı.

PAK Genel Başkanı Mustafa Özçelik, PSK’nin Türkiye İçişleri Bakanlığı’na resmi başvuruda bulunarak yasal bir parti olarak da yoluna devam etmesi nedeniyle PSK’yi kutladı. Özçelik, şöyle dedi: ‘’Bugün ‘Kürdistan’ isimli partilerin yasal olarak da kabul edilmesi mücadelesinde PSK de bu  uğurda örülen duvara bir tuğla  eklemiştir. Bu da bugüne kadar meşruluğu esas alan Kürdistanlı partilerin, bununla birlikte yasal mevzide de kazanım elde etmeleri anlamına gelmektedir”

PSK Genel Başkanı Mesut Tek de, bu ziyaretten dolayı PAK heyetine teşekkürlerini sunarak, “PDKT ile PAK’ın  daha önce bu alanda attığı adım ve elde ettiğiniz kazanımlar, bizlerin işini epey kolaylaştırdı. Sizlere teşekkür ediyoruz’’ dedi. PAK ve PSK heyetleri Kürdistan’da yaşanan süreç ile ilgili görüş alış verişinde bulundu.

(Haber Diyarbakır)

HABERE YORUM KAT