1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Özyazanlar'a saldırıyı Özgür Büyük'te kınadı.
Özyazanlar'a saldırıyı Özgür Büyük'te kınadı.

Özyazanlar'a saldırıyı Özgür Büyük'te kınadı.

DİYARİNSESİ.ORG - Sarıyer Taraftarının ırkçı ve faşist bir şekilde saldırdıkları teknik direktör Turan Özyazanlar'a bir destekte Bağlar Belediyespor Basketbol Erkek takımından geldi.

A+A-

Bağlar Belediyespor Basketbol Erkek takım antrenörü Özgür Büyük, Özyazanlara yapılan saldırıyı kınayan bir mesaj yayınladı.

Büyük: "Geçtiğimiz yıllar da Büyükşehir Belediye Spor futbol takım Antrenörlüğü yapan ve bu yılda Sarıyer takımının başında iki Diyarbakırlı antrenör ile çalışan Turan Özyazanlar'a dün kulüp taraftarı tarafından hastanelik edildiğinin haberini almış bulunmaktayız.

Bir spor adamı olarak Kendi antrenör arkadaşını Diyarbakır lı olmasından ve Kobane ile ilgili paylaşımlarından dolayı korumak amacıyla tesisleri basan insan görünüşlü insanlarla konuşmaya çalışırken dayak ile karşılaşan Turan hocaya ve yardımcılarına geçmiş olsun diler bu kinci ve ayrımcı davranışları nefretle kınıyoruz. Bu tip bir olayın Diyarbakır da yaşanması durumunda neler yaşanacağına dikkat çekerek kınıyorum. Amacımızın sadece spor olması gereken bir ortamda insanların görüşlerine saygı duymayan kesimlerin ne olursa olsun amaçlarına ulaşamıyacağını belirtirim."

HABERE YORUM KAT