1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Öztürk'ten örnek davranış
Öztürk'ten örnek davranış

Öztürk'ten örnek davranış

Adnan Öztürk, 2012 Londra Engelli Olimpiyatları'nda Türkiye'yi temsil eden mayın mağduru Diyarbakırlı engelli sporcu Mehmet Nesim Öner'e sahip çıktı -Öner'i sağlık kontrolünden geçirterek tamamen kör olmaktan kurtaran Öztürk, ayrıca Öner'e protez kol takılmasını da sağlayacak -Mehmet Nesim Öner: ''Adnan Bey bana bundan sonra Galatasaray Kulübü adına koşacağımı söyledi''

A+A-

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk, 2012 Londra Engelli Olimpiyatları'nda (Paralimpik) Türkiye'yi temsil eden mayın mağduru Diyarbakırlı sporcu Mehmet Nesim Öner'e sahip çıktı.

Başkan Yardımcısı Öztürk, bir tanıdığı aracılığıyla, 8 yıl önce hayvan otlatırken yerde bulup, kurcaladığı mayınının patlaması sonucu bir gözünü ve bir kolunun tamamen, diğer gözündeki görme yetisini de büyük oranda yitirerek B3 (az gören) derecesinde görme ve bedensel engelli Mehmet Nesim Öner'e ulaştı. Öner'i, antrenörü Muhyettin Gökçe ile İstanbul'a davet ederek tanışan Öztürk, özel bir hastanede sağlık kontrolünden geçirdi. Kontrolde Öner'in bir gözünün görme yetisini tamamen kaybettiğini, diğer gözünün de kör olma ihtimalinin ortaya çıkması üzerine, Öner'in kör olma ihtimali bulunan gözüne lazer müdahalesiyle tedavisi sağlandı. Ardından kaybettiği kolunun yerine protez kol takılması için de çalışma başlatıldı.
    
 -''Taraftarı olduğum kulüp adına koşacağım''
    

Öner AA muhabirine, bir süre önce Öztürk'ün daveti üzerine İstanbul'a gittiğini ve orada sağlık kontrolünden geçtiğini belirterek, orada yapılan operasyon sayesinde kör olmaktan kurtulduğunu söyledi.

Yoksul olduğu için İstanbul'daki hastanelere tedavi için gidemediğini vurgulayan Öztürk, şöyle konuştu:

''İstanbul'daki hastanede lazer yöntemiyle ameliyat oldum. Bu müdahale olmasaydı gözümü kaybedebilirdim. Ayrıca bana protez kol yapacaklarını söyledi. Galatasaray Kulübü'nün daha önce taraftarıydım ama bundan sonra sporcusu olacağım. Adnan Bey bana bundan sonra Galatasaray Kulübü adına koşacağımı söyledi. Artık taraftarı olduğum kulüp adına koşacağım. İnşallah Galatasaray adına koşarken daha iyi dereceler yapacağım ve olimpiyatlarda sıkıntı olmadan dereceye gireceğim. 15 gün sonra protez kol ölçümü için yeniden İstanbul'a gideceğim. Adnan Öztürk'e çok teşekkür ederim. Ayrıca bana arkadaş gibi davrandı ve çok içtenlikle yaklaştı. Biz de onu çok sevdik. Ona çok teşekkür ediyorum.''
    
 -Protez kol 50 bin lira
    
Antrenör Muhyettin Gökçe de Öztürk'ün İstanbul'da kendileriyle çok yakından ilgilendiğini belirterek, sağlık kontrolü sırasında bile hastanede kendilerine eşlik ettiğini söyledi.

Öztürk'ün yakın ilgisi ve mütevaziliği karşısında çok duygulandığını vurgulayan Öztürk, ''Diyarbakır'da 2 yıldır müsabakalara hazırlanıyoruz. Hiç kimse bize destek vermiyordu. Adnan Bey ile tanıştığımızda olay çok farklılaştı. Bu sayede Nesim'in adeta dünyaya yeniden gelişine şahit oldum. Çok mutlu oldu. Protez kol için yeniden İstanbul'a gideceğiz. Protezin maliyeti tahminimizce 50 bin liranın üzerindedir. Galatasaray camiası ve Adnan Öztürk'e çok teşekkür ediyorum. Nesim'i Galatasaray Kulübü'ne aldılar.''
    
 -Avrupa 3'ncüsü olmuştu

Mehmet Nesim Öner, yaklaşık 4 ay önce Hollanda'nın Stadskanaal kentinde düzenlenen Uluslararası Paralimpik Komitesi (IPC) Avrupa Bedensel Engelliler Atletizm Şampiyonası'ndaki 800 metre koşu yarışında Avrupa üçüncüsü olmuş ve bronz madalya kazanmıştı.
    

HABERE YORUM KAT

1 Yorum