1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Özlem'lerin katili hakim karşısında
Özlem'lerin katili hakim karşısında

Özlem'lerin katili hakim karşısında

Özlem'leri öldürdükten sonra intihar girişiminde bulunan temizlik işçisi Şehmuz Yıldız, sedye üzerinde hakim karşısına çıkarıldı. Yıldız, tutuklandı.

A+A-

DİYARBAKIR'da hemşire Özlem Görükmez ile noter katibi Özlem Akdağ'ı öldürdükten sonra intihara teşebbüs eden 60 yaşındaki Şehmuz Yıldız, hastanedeki tedavisinin ardından bugün sedyeyle sevk edildiği adliyede tutuklanarak cezaevine konuldu.
 
ÖZLEM'LERİ ÖLDÜRDÜ
Diyarbakır'ın merkez Bağlar İlçesi 10 Nolu Sağlık Ocağı'nda temizlik işçisi olarak çalışan Şehmuz Yıldız, 21 Ağustos günü aynı sağlık ocağında çalıştığı 29 yaşındaki hemşire Özlem Görükmez ile 6'ıncı noter katibi 40 yaşındaki Özlem Akdağ'ı işyerlerinde tabancayla vurup öldürdükten sonra başına ateş açarak intihara teşebbüs etti. Yaralanan Yıldız, tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildikten sonra bugün polis tarafından adliyeye sevk edildi.
 
İNTİHARA KALKIŞTI
İntihar girişiminde vücudunun sol tarafında kısmı felç oluşan Yıldız, ambulansla getirildiği adliye binasından mahkeme salonuna sedye üzerinde taşındı. Sedye üzerinde savcıya ifade verdikten sonra mahkemeye sevk edilen Yıldız, tutuklanmak üzere mahkemeye sevk edildi. Yıldız, mahkemedeki ifadesinde olay günü üzerinde çıkan mektupta yazdıklarını tekrar ettiğini belirterek, Özlem Görükmez ile Özlem Akdağ'ı öldürdüğü için pişman olmadığını söylediği öğrenildi. Yıldız, kasten ve planlayarak adam öldürmek gerekçesiyle tutuklanıp cezaevine konuldu.
 
OLAY NASIL OLMUŞTU

Bağlar ilçesi 10 nolu Aile Sağlık Merkezi'nde temizlik görevlisi olarak çalışan Şeyhmus Yıldız (63), belirlenemeyen nedenle sağlık merkezi önünde tabancayla hemşire Görükmez'i ardından gittiği noterde masa başında çalışan Akdağ'ı vurmuş, daha sonra tabancayla başına ateş etmişti.
Dicle Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan Akdağ, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Olayda ağır yaralanan hemşire Özlem Görükmez ise 2 gün süren tedavinin ardından yaşam mücadelesini kaybetmişti.

HABERE YORUM KAT