1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Özkılıç, “Dicle Üniversitesi bacasız bir fabrikadır”
Özkılıç, “Dicle Üniversitesi bacasız bir fabrikadır”

Özkılıç, “Dicle Üniversitesi bacasız bir fabrikadır”

Diyarbakır Organize Sanayici İşadamları Derneği (DOSİAD) Başkanı A.Aziz Özkılıç, 5 Haziran’da HDP Diyarbakır mitinginde DAİŞ çetelerince patlatılan bombanın ardından Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Servisi’nin yaralılara anında müdahalede gösterdiği

A+A-

Özkılıç Dicle Üniversitesinin 5 bin çalışan ve 33 bin öğrencisiyle bacasız bir fabrika konumunda olduğunu söyledi.
 
Zamanında müdahale can kaybı önledi


Özkılıç’ı Yardımcısı Profesör Dr. Aslan Bilici ve Üniversite Genel sekreteri Mustafa Tuna ile beraber ağırlayan Rektör Ayşegül Jale Saraç ziyarette duyduğu memnuniyeti dile getirirken, “O gün hastanemize 134 ağır vakalar geldi. Bürün servislerimiz, uzman ve profesörlerimiz yarılara anında müdahale etmek için seferber oldu. Zamanında müdahale can kaybının artmasını önledi. Biz yamamız gerekeni yaptık. Zaten halkımıza hizmet için buradayız” dedi.
 
TSE İSO Belgeli Üniversite


Dicle Üniversitesi hastanelerinin tamamına yakının son teknoloji cihazlarla donatıldığını anlatan Saraç, “Biz göreve geldiğimizde Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi bir hastaneye sahipken bu gün son teknolojik cihazların kullanıldığı ve 400 yoğun bakım ünitesinin bulunduğu bir hastaneler grubu konumundayız. 2008 yılında TSE İSO ödülüne layık görüldük. Halkımız için ne yaparsak yapalım azdır. Daha iyi bir hizmet anlayışıyla ekibimizle canla başla çalışıyoruz” diye konuştu.
 
Bacasız fabrika Dicle Üniversitesi


Derneği (DOSİAD) Başkanı A.Aziz Özkılıç ise 5 Haziran olayında Dicle Üniversitesinin çok büyük bir sınavı atlattığını ve bu anlamda rektörlük nezdinde bütün çalışanlarını canı gönülden kutladıklarını kaydetti. Organize sanayi Bölgesinde 140 firmada 6 Bin 500 dolayında istihdamın sağlandığını anlatan Özkılıç, “Ancak Dicle Üniversitemiz 5 Bin çalışanı ve 33 bin öğrencisiyle Diyarbakır ekonomisine çok büyük bir katkı sağlıyor. Bu anlamda Dicle Üniversitesi bacasız bir fabrika konumundadır” diye konuştu.
 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler