1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Özgürlükçü ve barışı savunan tek Parti HDP'dir"
'Özgürlükçü ve barışı savunan tek Parti HDP'dir"

'Özgürlükçü ve barışı savunan tek Parti HDP'dir"

DİYARİNSESİ.ORG - 2015 seçimlerine sayılı günler kala Partilerde adaylık yarışı son hız devam ediyor.

A+A-
Diyarbakır'da en hareketli partilerin başında gelen HDP'den Milletvekilliği adaylığına soyunan eski Diyarbakırspor Kulüp Başkanı Şeyhmus Şenyiğit,  Listelere girip, girmemenin önemli olmadığını önemli olan bu halkın değerlerine sahip çıkan, barışı ve özgürlüğü savunan HDP'nin bu ülkede bu yönüyle tek parti olduğunu .söyledi
 
Şenyiğit konuşmasını şöyle sürdürdü: "92 yıllık cumhuriyet tarihinde inançlara, dillere, ırklara ve özgürlüklere karşı çıkmayan tek parti Halkların Demokratik Partisi'dir. HDP tüm ülkeyi kucaklayan, kardeşlik olgusunun en tepede olduğu partidir. Sadece Kürtlerin değil, aynı zamanda bu ülkede tüm halkların özgürlüklerine saygı gösteren, gerçek anlamda barışı savunan tek parti HDP'dir. 
 
Bu açıdan bakıldığında, listelere girmek önemli değildir önemli olan bu davaya hizmet edebilmek ve tam teslimiyet ile halkının yanında haklının arkasında zalimin karşısında mazlumun arkasında durarak özgür yarınlara kavuşmaktır...Zulümlere,inkara,asimileye ve diktatörlüğe karşı herkesi HDP çatısı altında toplanmaya davet ediyorum"

HABERE YORUM KAT