1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Özgür Eğitim-Sen il istişare kurulu toplantısı
Özgür Eğitim-Sen il istişare kurulu toplantısı

Özgür Eğitim-Sen il istişare kurulu toplantısı

Diyarbakır Özgür Eğitim-Sen İl İstişare Kurulu ilk il istişare toplantısını düzenledi.

A+A-

Diyarbakır Özgür Eğitim-Sen İl İstişare Kurulu İlk toplantısı düzenledi.

Periyodik olarak her ayın son haftasında düzenlenecek olan Diyarbakır Özgür Eğitim Sen il istişare kurulunun ilk toplantısı sendika binasında yapıldı. Toplantıya yeni yönetim kurulu üyeleri ile istişare kurulu üyeleri katıldı. Kısa bir tanışma seansının ardından gündem maddelerine geçildi.

İstişare kurulunun görev ve yetki alanlarının ne olacağının konuşulduğu toplantının, yıllık etkinlik takvimi oluşturuldu. Sendikanın mevcut durumu hakkında genel bir değerlendirme yapıldıktan sonra eğitime dönük kısa, orta ve uzun vadeli hedefler belirlenip tartışıldı.

Sendikanın İslami duyarlılığa sahip bir eğitim sendikası olduğunun vurgulandığı toplantıda, anadilde eğitimin mutlak surette çözülmesi gereken başat sorunlarımızdan biri olduğu tartışıldı.

Toplantıda, Türkiye'de kamu sendikacılığı, Özgür Eğitim-Sen'in kimliği, mücadele perspektifi ve örgütlenme çalışmaları istişare edildi. Eğitim sisteminin en temel problemi olarak görülen Tevhid-i Tedrisat (Eğitimde tek tip ideolojinin) kanununun kaldırılmasına dönük yoğun bir şekilde gündem oluşturulması kararlaştırıldı.

Sendikada, Halk Eğitim Merkezi desteğiyle Kürtçe ve Arapça kurslarının verilmesine karar verildiği toplantı; bir sonraki oturumun gündem maddelerinin belirlenmesi, dilek ve temennilerin paylaşımının ardından son buldu.
 

HABERE YORUM KAT