1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Özgökçe'nin halk buluşması devam ediyor
Özgökçe'nin halk buluşması devam ediyor

Özgökçe'nin halk buluşması devam ediyor

VAN- Van'ın Tuşba Belediyesi'nin her hafta cuma günleri düzenlediği 'Halk Günü' toplantısı ve mahalle ziyaretleri devam ediyor. Cuma günleri 08.

A+A-

Cuma günleri 08.30 ile 11.45 saatleri arasında düzenlenen 'Halk Günü' toplantısına sadece Tuşbalılar değil Van genelinde vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

AK Partili Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe'nin birim müdürleri ve belediye meclis üyeleri ile birlikte katıldığı toplantıda halkın tüm sorunları, önerileri ve talepleri alıyor, hemen toplantı sonrası mahalle ziyaretlerine devam ediliyor. Bu hafta da cuma namazını Yüzüncü Yıl Üniversitesi Camii'nde kılan Başkan Özgökçe, üniversitedeki meslektaşları ve öğrenciler ile idari personelleriyle görüştü.

“ERMENEK”TEKİ İNSANLARI EN İYİ DEPREM GİBİ BİR AFET YAŞAYAN VANLILAR ANLAR”

Halk Günü toplantısında Karaman'ın Ermenek ilçesinde bulunan bir maden ocağında yaşanan göçükte mahsur kalan 18 madenci ile ilgili duyduğu üzüntüyü dile getiren Başkan Özgökçe, “Bizleri en çok üzen Karaman Ermenek'te yaşanan elim olaydır. Kurtarılmayı bekleyen kardeşlerimize bu mübarek Cuma günün de dualarımızla destek olalım. Rabbim kimseyi zor durumda bırakmasın. Rabbim inşallah hiç bir kulunu böyle zor bir durumda ve böyle bir afet ortamında bırakmasın. Biz deprem gibi ciddi bir afet yaşayan Vanlılar olarak şu an mahsur kalanların halini iyi anlıyoruz. Rabbimiz inşallah onlara bir kurtuluş nasip eder” dedi.

“KESİNLİKLE PERSONEL ALIMIMIZ YOKTUR”

Düzenledikleri Halk Günü toplantılarında karşılaştıkları en büyük sorunun iş talepleri olduğunu vurgulayan Başkan Özgökçe, “Birçok kardeşimizin talepleri iştir. Fakat ben her toplantıda söylüyorum, keşke böyle bir imkanımız olsaydı. İl Özel İdaresi'nden bize yeterli sayıda personel verildi. Verilmeseydi biz de Tuşba'da ikamet eden genç, dinamik, liyakatlı, bilgili insanlarımızı işe alırdık. İhtiyaç durumunda Tuşba Belediyesi web sitesinde (www.tusba.bel.tr) ilan edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“BELEDİYENİN TEK BİR KURUŞUNU HAKSIZ YERE HARCAMAYIZ”

Halkın parası olan belediye bütçesinden bir tek kuruşu haksız yere harcamayacaklarını vurgulayan Başkan Özgökçe, Tuşba'nın bütün mahallelerine örnek olacak şekilde parke ve kilit taşı döşeyeceklerini kaydetti. Başkan Özgökçe, “Bugüne kadar çamurda yürüyen ve tabiri caizse çamurda çizme ile dolaşan insanlarımız, şimdi yapımına başladığımız kilit taşı ve asfalt ile kaplı yollarda, standartları yükseltilmiş sokaklarda ve ayaklarına çamur ve toz bulaşmadan yürüyeceklerdir'' şeklinde konuştu.

“VATANDAŞIN HAKKINI KİMSEYE YEDİRMEYİZ”

Çitören Mahalle Muhtarı Mustafa Abalı'nın mahallelerinde başlatılan kilit taşı çalışmalarına bir kaç gün verilen aranın sebebinin sorulması üzerine Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, müteahhitlerle yaptıkları sözleşmeden kilit taşlarının paletli geleceğini, yani sarılı paket halinde geleceğini kaydederek, “Sözleşmemizde kilit taşı paletli ve sarılı gelecek. Alt zemin hazırlandıktan sonra taşların uygulanmasına geçilecek. Firma taşları kamyonda dökmüş. Kamyonda döktüğü zaman taşlar kırılır ve yollar işgal edilerek ulaşım engellendiği gibi rahatsız edici bir görüntü oluşturmaktadır.

Bunu kabul etmiyoruz. Mahallelerimizde sözleşmelerimiz gereği ve sağlıklı, güzel işler yapılsın diye durdurduk. Biz her taşın hesabını soruyoruz. Bir taşta bir çizik varsa, defoluysa kabul etmiyoruz, söktürüyoruz. Biz köylerimize kalıcı bir iş yapmak istiyoruz. Biz en sağlam işi yaptırmak, en sağlam taşı getirmek için durdurduk.

Biz sağlam iş yapmamız için sizin gibi duyarlı muhtarlarımızın desteklerine ihtiyacımız var. Biz tekrar tekrar aynı işi yapmamak için temiz bir iş ortaya koymak için arkadaşlarımızı seferber etmişiz. Bundan herkesin bilgisi olsun. Eğer sözleşmede belirttiğimiz gibi iş yapılmıyorsa o müteahhittin işine son veririz. Beytülmali ve vatandaşın hakkını kimseye yedirtmeyiz, bu bir vebaldir. Heba edilecek bir kuruşumuz yoktur.

Şu an alt yapı problemi olmayan mahallelerimizden başladık. Allah'ın izni ile tüm mahallelerimizin 2015 yılında mahalle içi kilit taş ve asfalt sorunlarını bitireceğiz. Tuşba'da tüm ilkleri geceli gündüzlü çalışarak yapacağız, Allah'ın izni ile tüm Tuşba'nın mahallelerinde bir ilk olan kilit taşlarını hızlandırıyoruz. Biz bu insanlarımıza en güzel hizmeti götürmek zorundayız. Bizim insanlarımız en güzeline layıktır ve biz bu yıllardır yapılamayan ve çok gecikmiş hizmetleri bir an evvel yapma gayretindeyiz” ifadelerini kullandı.

Başkan Özgökçe, vatandaşların Park ve Bahçeler, İmar ve Fen İşleri müdürlükleri alanlarıyla gibi sorunlarını alırken, birim müdürleri ise vatandaşların soruları cevapladı.
Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde Rektör Prof. Dr. Peyami Battal'ı da makamında ziyaret eden Başkan Özgökçe, doçentliğe yükselen Tekin Şahan, Muttalip Gündoğdu, Sedat Yayla, Şükrü Mollavelioğlu, Elvan Ocak ve Gökhan Oto'yu makamlarında ziyaret etti.

Akademik hayatta en önemli ve belki de en zor olan bu unvanı kazanan meslektaşlarını tebrik eden Başkan Özgökçe, Van'ı ve Vanlılara vefa borcu olarak en az 5 yıl daha burada hizmet etmeleri ve başta yerel yönetimlere ve diğer her kademede meslekleri gereği proje ve destek vermelerini istedi.

Başkan Özgökçe, “Bizler Anadolu'nun en güvenli yeri olan Van'a öğrencilerin gelmeleri ve gelen öğrencilerin en güzel ortamda yaşayabilmeleri için ellerinden geleni yaptık'' dedi.


(MSA-Y)

HABERE YORUM KAT