1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Özel güvenlik görevlileri tek çatı altında
Özel güvenlik görevlileri tek çatı altında

Özel güvenlik görevlileri tek çatı altında

DİYARBAKIR- Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası Diyarbakır İl Temsilciliği kuruldu. Temur Deniz başkanlığında kurulan il temsilciği kısa zaman içerisinde 300 üyeye ulaştı.

A+A-

Kamu ve özel sektörde taşeron aracılığıyla çalıştırılan özel güvenlik görevlilerini tek çatı altında toplama amacıyla bu temsilciliği kurduklarını dile getiren Deniz, sendikal faaliyetlerle taşeronda çalışan güvenlikçilerin sorunlarına derinlemesine ineceklerini belirtti.

Özel güvenlik görevlilerinin birlikteliğini sağlamak amacıyla kurulan Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası kuruluşunu müteakip teşkilatlanma çalışmalarına başladı.

Diyarbakır il temsilciliği de kurulan Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası ilk projesiyle üyelerine Milli Eğitim ve Halk Eğitim destekli girişimcilik eğitim kursu düzenleyecek. 16 Nisan 2014 tarihinde başlayacak kurs sonunda katılımcılara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecek.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası Diyarbakır İl Temsilcisi Temur Deniz, "Sendikamız yaklaşık 2012 yılından bu yana faaliyette. Son üç ayda Diyarbakır'da temsilcilik alarak aktif olarak çalışmaya başladık.

Şuanda yaklaşık Diyarbakır'da 300'e yakın üyemiz var. Önümüzdeki hafta sonu üç kurum ile toplu sözleşmemiz var. Bunun dışında ayın 16'sında girişimcilik adı altında ilk projemiz olarak Eğitim Projemiz faaliyete girecektir. İleriki zamanlarda birden fazla projemizde sıraya girmiştir. Onları da sırasıyla faaliyete koyacağız" diye konuştu.

(SA-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT