1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Özel Elif Hanım yeniliklere doymuyor
Özel Elif Hanım yeniliklere doymuyor

Özel Elif Hanım yeniliklere doymuyor

Diyarbakır’da faaliyet gösteren Özel Elif Hanım Özel Eğitim Merkezi özel eğitim alanında yaptığı yenilikler le engelli bireylerin vazgeçilmez tercihi olmaya devam ediyor.

A+A-

Diyarbakır’ın Merkez Kayapınar İlçesi’nde faaliyet gösteren özel Elif Hanım Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, özel eğitim öğretmenleri, zihinsel engelliler öğretmenleri, okul öncesi öğretmenleri, psikologlar ve fizyoterapistler eşliğinde; işitme engelli bireylerin eğitimi, öğrenme güçlüğü olan bireyler eğitimi, zihinsel engelli bireylerin eğitimi, down sendromlu bireylerin eğitimi ve fiziksel engelli bireyler in eğitimini vermekle birlikte aile danışmanlığı ve eğitimi hizmetleri de vermeye devam ediyor.  

Engelli bireylerin umudu haline gelen okulun Kurucu Müdür Yasemin Timur yaptığı açıklamada, “Öğrencilerimiz evlerinden güler yüzlü hostes eşliğinde evlerinden alınır ve okula getirilir. Öğrenci ve velilerimize sabah kahvaltı ve öğle yemeği hizmeti de sunulmaktadır” dedi. 

Kurucu müdür Yasemin Timur, “Eğitim kurumlarımız bünyesinde fizik tedavi ünitesinde Uzay terapi yöntemi, kuru iğneleme yöntemi, bantlama yöntemi, kişisel yürüme robotu ve elektroterapi hizmetleri vermektedir. Ayrıca hippoterapi (at terapi ) yöntemi ile öğrencilerimiz tedavi edilmektedir. Havuz tedavisi yöntemi ile de suyun kaldırma kuvvetinden faydalanılarak fiziksel sorunu olan öğrencilerimizde mucizevi iyileşmeler görülmektedir” diye konuştu. 
 
Genel koordinatör olarak görev yapan Yasin Muzaffer Çelebi ise, “kurumumuz bünyesinde çok amaçlı kültürel faaliyetlerimizin yapıldığı bir salonumuz bulunmakta olup bu salonumuzda öğrencilerimize tiyatro ve sinema gösterimleri yapılmaktadır. Okulumuz bünyesindeki uzman öğretmenler eşliğinde öğrencilerimize tiyatro, müzik ve sanatsal konularda eğitim verilmektedir. Öğrencilerimiz özellikle müzik ve halk oyunlarına büyük rağbet göstermektedir. Böylece eğitim sistemimize oyun ve müzik terapiyi de monte etmiş olduk dedi. Yetişkin erkek öğrencilerimize de belirli periotlarla hali sahada futbol turnuvası düzenlemekteyiz dedi. Artık öğrencilerimiz engellerini unutmakta olup kısa zamanda topluma kazanılmaktadır” dedi. 
 
Adres. Diclekent villaları 257 sokak No: 12 Kayapınar Diyarbakır 
E-mail; elifhanimterapi@gmail.com . www.elifhanimterapi.com 
Telefon: 0533 1367184 - 0537 9540305 - 0412 2525272 

HABERE YORUM KAT