1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Özdemir'den spora büyük katkı
Özdemir'den spora büyük katkı

Özdemir'den spora büyük katkı

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir,10’a yakını Doğu ve Güneydoğu ekibi olmak üzere devre arasında yaklaşık 20 kulübün kamp masraflarını üstlenerek spora büyük katkı sundu.

A+A-

HEM REKLAM,HEM KAMP MASRAFLARI


Diyarbakırlı iş adamı Nihat Özdemir, yıllardır spora yaptığı katkıyı bu yıl artırarak sürdürdü. Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Futbol Federasyonu Başkan Vekili olan Özdemir,ağırlıkta Doğu ve Güneydoğu olmak üzere devre arasında 20’den fazla futbol takımının kamp masraflarını üstlendi. Sezon başında aralarında Diyarbekirspor ve Batman Petrolspor’un da bulunduğu çok sayıda kulübe göğüs reklamı ve çeşitli yollarla kaynak aktaran Limak Holding, yine sezon başında 10’dan fazla kulübün kamp giderlerini karşılamıştı.

BÖLGEDEKİ PROFESYONEL VE AMATÖR TAKIMLARA 


Bir çok stada reklam vermesiyle de bilinen Limak Holding’in devre arasında kamp masraflarını karşıladığı takımlar arasında Amedspor,Diyarbekirspor,Batman Petrolspor,12 Bingölspor,Erganispor ve Kurtalanspor gibi Doğu ve Güneydoğu takımlarının yanı sıra Süper Lig’den Bölgesel Amatör Futbol Ligi’ne kadar yaklaşık 20 kulüp yer alıyor.
Diyarbekirspor Basın  ve Medya Sorumlusu Saffet Azbay,Özdemir’in sunduğu desteğin  bölge kulüpleri için büyük anlam ifade ettiğini söyledi.

‘ÖZDEMİR’İN TUTUMU ÖRNEK TEŞKİL ETMELİ’


Azbay,”Türkiye’de alt liglerde mücadele eden kulüplerin yaşadığı maddi sıkıntılar ortada. Bilhassa Doğu ve Güneydoğu’daki kulüpler yeterli maddi desteğe sahip olamadıkları için ayakta durmakta zorlanıyor. Bizim gibi kulüplerin yükü  kişilerin sırtındadır. Yerel yönetimler,devlet erkanı ve özel sektörden destek göremiyoruz. Bu yüzden sayın Nihat Özdemir’in katkısı bölge kulüpleri için can suyu değerindedir. Kendisi yıllardır bu katkıyı karşılık beklemeden yapıyor. Yaptığı katkıları haber yapmamızı istemeyecek kadar alçak gönüllü. Nihat Özdemir gibi duyarlı 3-5 iş adamı daha olsaydı bölge sporu çok daha iyi yere gelirdi. Kendisi sadece kendi bölgemize değil ülkenin bir çok yerindeki kulüplere destek oluyor” dedi.

HABERE YORUM KAT