21 Ekim 2016 Cuma
 • Diyarbakır16 °C
 • İstanbul17 °C
 • Ankara8 °C
 • Antalya19 °C
 • İzmir15 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,424
  %0.74
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40

Özçelik Kopengah’da Konferans Düzenledi

Özçelik Kopengah’da Konferans Düzenledi

31 Ocak 2016 Pazar 20:51

PAK Genel Başkanı Mustafa Özçelik, Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da "Kuzey Kürdistan’da Siyasal Durum ve PAK'ın Tutumu" konulu bir konferans verdi.

Konferans  PAK Meclis üyesi  Mirza Akar ile PAK’ın Danimarka’daki yönetici ve üyeleri  tarafından organize edildi. PAK Meclis üyeleri Nimet Mümtaz Aydın ve Mehmet Ali Yıldırım da konferansa katıldılar.

Kopenhag ve çevresinde yaşayan PAK üye ve yöneticileri ile Kürdistan’ın dört parçasından siyasi parti temsilcileri, siyasetçi ve Kürd aydınları  konferansa katıldılar. Konferansa ilgi  oldukça büyüktü. PAK Danimarka üyelerinden Evin Kılıçarslan açılış konuşmasını yaptı ve Konferans Kürdistan şehidleri için saygı duruşu ile başladı. Daha sonra Parti Meclis üyesi Mirza Akar konferansın amacını dile getiren kısa bir konuşma yaptı ve sözü Mustafa Özçelik’e bıraktı.

PAK Genel Başkanı Mustafa Özçelik PAK Danimarka üye ve yöneticileri ile konferansın  saygıdeğer katılımcılarına bu organizasyonu gerçekleştirdikleri ve katıldıkları  için teşekkürlerini sundu.

Mustafa Özçelik devamında,  PAK’ın programı,siyasal perspektifi ve çalışmaları hakkında katılımcıları bilgilendirdi. PAK’ın  Kuzey Kürdistan ve Türkiye başta olmak üzere, Kürdistan’ın diğer parçaları  ve bölgedeki gelişmeler hakkındaki tutum ve çözüm önerilerini katılımcılarla paylaştı. Daha sonra konferans,  katılımcıların soruları ve Mustafa Özçelik’in cevaplarıyla devam etti. Katılımcılar soruları ve dile getirdikleri görüşleriyle konferansa renk kattılar.

PAK’ın görüşleri Konferans katılımcıları tarafından ilgiyle karşılandı. Konferans iki buçuk saat sürdü ve verimli bir şekilde son buldu. Konferanstan sonra PAK üyelerinin hazırlamış oldukları yemekler eşliğinde katılımcılar arasında sıcak bir sohbet yaşandı.

 

(Mahmut Oral)

Haber Kaynağı :
Okunma Sayısı : 282
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com