1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Özçelik Kopengah’da Konferans Düzenledi
Özçelik Kopengah’da Konferans Düzenledi

Özçelik Kopengah’da Konferans Düzenledi

PAK Genel Başkanı Mustafa Özçelik, Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da "Kuzey Kürdistan’da Siyasal Durum ve PAK'ın Tutumu" konulu bir konferans verdi.

A+A-

Konferans  PAK Meclis üyesi  Mirza Akar ile PAK’ın Danimarka’daki yönetici ve üyeleri  tarafından organize edildi. PAK Meclis üyeleri Nimet Mümtaz Aydın ve Mehmet Ali Yıldırım da konferansa katıldılar.

Kopenhag ve çevresinde yaşayan PAK üye ve yöneticileri ile Kürdistan’ın dört parçasından siyasi parti temsilcileri, siyasetçi ve Kürd aydınları  konferansa katıldılar. Konferansa ilgi  oldukça büyüktü. PAK Danimarka üyelerinden Evin Kılıçarslan açılış konuşmasını yaptı ve Konferans Kürdistan şehidleri için saygı duruşu ile başladı. Daha sonra Parti Meclis üyesi Mirza Akar konferansın amacını dile getiren kısa bir konuşma yaptı ve sözü Mustafa Özçelik’e bıraktı.

PAK Genel Başkanı Mustafa Özçelik PAK Danimarka üye ve yöneticileri ile konferansın  saygıdeğer katılımcılarına bu organizasyonu gerçekleştirdikleri ve katıldıkları  için teşekkürlerini sundu.

Mustafa Özçelik devamında,  PAK’ın programı,siyasal perspektifi ve çalışmaları hakkında katılımcıları bilgilendirdi. PAK’ın  Kuzey Kürdistan ve Türkiye başta olmak üzere, Kürdistan’ın diğer parçaları  ve bölgedeki gelişmeler hakkındaki tutum ve çözüm önerilerini katılımcılarla paylaştı. Daha sonra konferans,  katılımcıların soruları ve Mustafa Özçelik’in cevaplarıyla devam etti. Katılımcılar soruları ve dile getirdikleri görüşleriyle konferansa renk kattılar.

PAK’ın görüşleri Konferans katılımcıları tarafından ilgiyle karşılandı. Konferans iki buçuk saat sürdü ve verimli bir şekilde son buldu. Konferanstan sonra PAK üyelerinin hazırlamış oldukları yemekler eşliğinde katılımcılar arasında sıcak bir sohbet yaşandı.

 

(Mahmut Oral)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler