1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Özal'ın katılımı İle Diyarbakır'da büyük bir miting
Özal'ın katılımı İle Diyarbakır'da büyük bir miting

Özal'ın katılımı İle Diyarbakır'da büyük bir miting

Geçtiğimiz hafta sonu Diyarbakır'da bir takım ziyaretlerde bulunan Ana Parti Genel Başkanı Ahmet Özal'ın kentte her kesimin sahiplendiğini belirten Ana Parti Diyarbakır İl Başkanı Fikri Yontürk, yine Özal'ın katılımı ile büyük bir miting yapacaklarını söy

A+A-
Ana Parti Diyarbakır İl Başkanı Fikri Yontürk, geçtiğimiz hafta sonu Diyarbakır'da bir takım ziyaretlerde bulunan Ana Parti Genel Başkanı Ahmet Özal'ın ziyaretini değerlendirdi. Çok olumlu bir ziyaret olduğunu kaydeden Yontürk, Genel Başkanları Özal'ı ve partilerini sahiplenen herkese teşekkür etti. 
 
Babasının Oğlu Olduğunu Gösterdi
 
Genel Başkanları Ahmet Özal ve partilerine gösterilen ilgi ve bu sevgi selinin kendilerini inanılmaz mutlu ettiğini dile getiren Ana Parti Diyarbakır İl Başkanı Fikri Yontürk, “Ana Parti Genel Başkanı Sayın Ahmet Özal beyi kendim davet ettim. Bizleri kırmayarak davetimizi kabul etti gelişi hem esnaflarımıza hemde bölgemize muhteşemdi.
 
Halktan ve esnaflarımızdan büyük ilgiyle karşılandı zaten defalarca gelmişti ve yine tekrar geleceğini söyledi. Özal Bey Diyarbakır'a gelişi bizleri ve halkımızı çok sevindirdi hava alanında davul zurna ile çok sayıda yakınlarımız partilerimizle muhteşem karşıladık, Diyarbakır'a gelir gelmez Dağkapı şehir merkezinde esnafları gezerek tokalaşıp esnafı sordu esnaflar çok yakın ilgi gösterdi yoldan geçen yaşlı engelli ve esnaflarla güzel karşıladı esnafın vatandaşın sorunlarını dinledi. Herkese karşı hoşgörüsü ve yakınlığıyla babasının oğlu olduğunu net olarak gösterdi”
 
“Şehit Özal'ın Yarım Bıraktığını Yapmaya Adayız”
 
Diyarbakır'da halkın genelinde “Değerli büyüğümüz merhum cumhurbaşkanımızı öldürdüler  ve biz o zalimleri Allaha havale ediyoruz siz buraya  geldiniz baş göz üstüne size sahip çıkacağız tek bir şart ile babanızın yolunda ve çizgisinde gideceksiniz tek isteğimiz budur başımızın üstüne geldiniz” şeklinde olumlu tepkiler verdiğini anımsatan Yöntürk, Ahmet Özal ve partinin merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın yapmak isteyip te şehit olmasından ötürü yapamadıklarını yapmaya aday olduklarını söyledi. 
 
“Diyarbakır'da Kimseye Gösterilmeyen Yakınlık Özal'a Gösterildi”
 
Diyarbakır kent merkezinde ve Ulu cami önünde daha önce hiç kimseye gösterilmeyen yakınlık Ana parti Genel Başkanları Ahmet Özal'a gösterildiğini dile getiren Yöntürk, “Halkımız Özal'ı kendisi Ulu camii önünde oturttu ve çay ikram etmek istedi. Gelen vatandaşlar yarı ağlamaklı olarak 'Biz her şeyimiz ile Özal'ın arkasındayız' diyerek mesajlarını verdiler. Vatandaşlar ile sohbeti yakınlığı, herkesin Ahmet Özal bey ile fotoğraf çekmek istemesi daha söylenecek bir şey bırakmıyor” dedi. 
 
“İlk Seçimlerde İktidara Geleceğiz”
 
Ahmet Özal'ın bölgeyi çok yakından tanıdığını diğer parti liderleri gibi bölgeye uzak olmadığını anlatan Ana Parti Diyarbakır İl Başkanı Fikri Yontürk sözlerini şu ifadelerle sürdürdü: 
 
“Sayın Genel Başkanımız Ahmet Özal, bölgemizin çok hassas olduğunu ve büyük acılar çektiğini iyi biliyor. Kendisi Malatyalı yani bölgemizin çocuğudur. Biz burada Allah'ın izniyle Kürt sorununun çözümü için büyük çaba göstereceğiz. Allah kısmet ederse, halkımızın bize göstereceği yakınlık ve bize güveni ve desteğiyle ilk seçimlerde birinci parti olarak iktidara geleceğimize olan inancım tamdır. Seçimler öncesinde Sayın Genel Başkanımızın katılımıyla Diyarbakır'da bu kez büyük bir miting yapacağız. Şimdiden bunun için hazırlıklarımızı başlatacağız” 
 
Diyarbakır Ahmet Özal'ı 'Şehidimizin Oğlu Hoş Geldin' Pankartıyla Karşılanmıştı
 
Öldü mü,öldürüldü mü? Sorularına yanıt aranan 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal için Diyarbakırlılar, kente ziyarette bulunan Ana Parti Genel Başkanı Ahmet Özal'ın gelişinde 'Şehidimizin oğlu hoş geldin' pankartıyla karşılamıştı.  Diyarbakır'da halkın yoğun ilgisiyle karşılaşan Ahmet Özal'a özellikle kent halkı Kürt sorunu ile ilgili yaklaşımını merak edip sormuş Özal'da, “Rahmetli babam bugün sürdürülen çözüm sürecini Diyarbakır'da başlattı. Çözüm sürecine kimsenin hayır demesi mümkün değil. Çözüm süreci, barış ve silahların susmasına hayır diyecek kimseyi ben tanımıyorum. Tanımak da istemem zaten” diye cevaplamıştı. Özal için hemen hemen gittiği her noktada, babasının izinde yürümek için başlattığı çalışmalarda başarılı olması niyetiyle kurbanlar kestirilmişti. 
 

HABERE YORUM KAT