1. HABERLER

  2. SPOR

  3. "Oyuna gelmeyin, ayık olun"
"Oyuna gelmeyin, ayık olun"

"Oyuna gelmeyin, ayık olun"

DİYARİNSESİ.ORG - Diyarbakırspor'un bugün kendi evinde karşılaşacağı Yeşil Bursa maçı öncesi provokasyon iddiası.

A+A-
Yeşil-Kırmızılı ekibin bu akşam Atatürk Statdında karşılaşacağı Yeşil Bursa maçı öncesi sosyal medya üzerinden ciddi bir şekilde bazı karanlık ellerin provokasyon hazırlığında olduğu iddia ediliyor.
 
Asıl amaçları kentte insanları spordan, futboldan soğutmak olan ve bu amaçla Diyarbakırspor'un kapanmasını isteyen gruplar önceki yıllarda süper lig döneminde Fenerbahçe, İstanbul Büyükşehir, Bursaspor ve Diyarbakırspor'un şampiyonluk gecesinde de hortlamışlardı. Olaylı karşılaşmaların tümünde Yeşil-Kırmızılı ekip çok ağır cezalar almıştı.
 
"AMAÇ DİYARBAKIRSPOR'U YOK ETMEK"
 
Hatırlanacağı üzere Diyarbakırspor'un 2009 sezonunda süper ligdeyken karşılaştığı olaylı Bursaspor karşılaşmalarının bahane gösterilerek, asıl amaçlarının Diyarbakırspor'un yok edilmesi olduğu şeklinde ciddi uyarılar geliyor. Hayatında maça gitmediği halde bu karşılaşmaya odaklanan bu grupların bugünkü karşılaşma öncesi ciddi bir şekilde ortamı germeye çalıştıkları gözleniyor.
 
"BU TEZGAHA GELMEYİN"
 
Bu tür duyumları alarak sayfasında paylaşan bazı Diyarbakırspor sevenleri sağduyu mesajları vererek taraftarları uyardılar, işte o mesajlar "Cok ciddi duyumlar var. Hayatında hic maça gelmeyen sporla ilgisi olmayan fakat Diyarbakirsporun yeniden filizlenmesini engellemek isteyen karanlık eller provokasyon hazırlığı yapiyor...lutfen halk bunlara dur desin"
 
Bir diğer sağduyu ve uyarı mesajı: "Bu gün Diyarbakırspor maçına dikkat, takımın zarar görmesi için bazı kirli eller yine devrede bilginiz olsun. Taraftarlar özellikle Azrailler grubu çok dikkatli olmalı ve tüm stada hakim olmalı. Çünkü bu kontrolü onlardan başkası yapamaz. Yaptıklarımızın bedelini çok büyük ödedik, kimseye bir şey olmadı zararı gören biz olduk. Yeniden milleti kendimize güldürmeyelim. Destek sonuna kadar, ama fiziki saldırı yabancı madde asla. Başarılar Diyarbakırsporumuza"

HABERE YORUM KAT