1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Oy yoksa işte yok iddiası
Oy yoksa işte yok iddiası

Oy yoksa işte yok iddiası

İŞKUR'un, Bismil'de okullarda hizmet alımı kapsamında çalıştırılacak 200 kişi ile gerçekleştirdiği toplantıda, AKP'ye oy vermeyenlerin işten çıkarılacağını ve kesinlikle işe alınmayacakları konusunda uyardığı iddia edildi.

A+A-
Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde AKP İlçe Teşkilatı, ilçedeki okullarda hizmet alımı kapsamında İŞKUR üzerinden işe alınarak çalıştırılacak olan personellere mesaj yollayarak toplantı gerçekleştirdiği ileri sürüldü.
 
Dicle Haber Ajansı'nın haberine göre, AKP ilçe teşkilatında yapılan toplantıya, AKP Bismil İlçe Başkanı Hadi Apaydın'ın yanı sıra yaklaşık 200 personelin katıldığı öğrenildi. Toplantıya katılan ve ismini açıklamak istemeyen bir okul personeli, AKP'ye oy vermeyen kişileri işten atmakla tehdit edildiklerini iddia ederek, “Bizimle toplantıyı AKP İlçe Başkanı Hadi Apaydın gerçekleştirdi. Yapılan toplantı işe alma bahanesiyle seçime dönük bir toplantıydı” dedi.
 
'Bize oy vermeyeni işten çıkarırız'
 
Toplantıda konuşan AKP'li başkan Apaydın'ın önce kendilerine yalvarır bir dille oylarını istediğini ileri süren yurttaş, “Ardından gittikçe konuşması ve söylemleri sertleşti. Bizi adeta tehdit ve hakaretlerde bulundu. Bize 'AKP'ye oy vermeyenleri işe almıyoruz. Bizim prensibimiz bu. Bu anlamda bize oy vermenizi bizi desteklemenizi bekliyoruz. Aksi taktirde desteklemeyeni tespit edersek. Onu kesinlikle işten çıkarırız' açıklamasında bulundu. Yaptığı konuşmasının ardından bizim kimlik fotokopimizi aldı” diye konuştu.
 
'Toplantıya çağırıldım'
 
Yaklaşık iki yıldır İŞKUR personeli olarak okulda çalıştığını belirten Çeltin Kılıç adlı yurttaş ise, AKP Bismil İlçe Teşkilatı tarafından telefonuna toplantıya katılmaları konusunda mesaj göndermelerinden rahatsızlık duyduğunu belirterek, “Bana dün (önceki gün) gelen mesajla AKP Bismil İlçe Teşkilatı'na toplantıya çağrıldım. Ben bunu kabul etmediğim için toplantıya gitmedim. Toplantıya katılan arkadaşlarımdan aldığım bilgiye göre son seçimlere dönük bir toplantı olduğunu belirttiler.
 
AKP'ye oy verilmesi konusunda arkadaşları tehdit etmişler. Ben buradan tüm arkadaşlarıma seslenmek istiyorum. Hiç kimse AKP'ye muhtaç değildir. O okullarda muhakkak insanlar çalışmak zorundadır. Ama AKP'nin kapısı önüne gidilerek değil AKP'nin kapısına gitmeden bu işlerde çalışabiliriz. Bütün arkadaşlarımın buna karşı çıkıp direnmesini istiyorum. Bundan sonraki seçimlerde de oylarına sahip çıkmalarını istiyorum. Ben oyumu bu seçimde Selahattin Demirtaş'tan yana kullanacağım. Şerefimle AKP'nin vereceği işi kabul etmeyip oyumdan yana olacağım” şeklinde konuştu.
Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT