1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Oturma eylemi hayatını kararttı
Oturma eylemi hayatını kararttı

Oturma eylemi hayatını kararttı

2011 Haziran seçimleri öncesi Bdp'lilerle birlikte oturma eylemi yapan ve bir bacağı olmayan Salih Şimşek, tek mahkeme ile 6 yıl 3 ay hapis cezası aldı.

A+A-

Şimşek'in ailesi Adalet Bakanlığı ve tüm ilgili kurumlara seslenerek, ailece mağdur duruma düştüklerini ve mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.

"BABAMIZI MAHKEMEYE ÇIKARIN"

9 aydır Batman M Tipi Kapalı Cezaevinde tutuklu bulunan ve hiç mahkemeye çıkarılmadığı iddia edilen 58 yaşındaki Salih Şimşek'in ailesi, adalet istedi.1,5 sene önce Bdp'nin seçim çadırında otururken gözaltına alınan ve Diyarbakır'da savcılığa ifade veren Şimşek, 9 ay önce polis tarafından gözaltına alınıp direk cezaevine gönderildi.

Babasının bir kez olsun mahkemeye çıkarılmasını isteyen oğlu Rezan Şimşek, babasının bedensel engelli, şeker, tansiyon ve kalp hastası olduğunu ve cezaevinde hiçbir ihtiyacını karşılayamadığını belirterek "Diyarbakır'da babam ifade verirken savcıların hem havanın soğuk olması ve hem de babamın bedensel engelli olması nedeniyle evine gidebileceğini söyledi. Babam eve geldikten aylar sonra polis tarafından emniyete götürüldü. Emniyete götürülürken sadece birkaç dakikalığına ifade verip evine gönderileceği belirtildi. Biz emniyetin önünde beklerken babam adliyeye çıkarılmadan emniyetten direk cezaevine gönderildi. Meğerse babamın mahkûmiyeti onaylanmış. Diyarbakır haricinde babam bir kez olsun mahkemeye çıkmadı." dedi.Anne Kamile Şimşek ise tüm insan hak ve hukuk savunucularına ve yetkili makamlara seslenerek barış için, adalet için eşinin hayati tehlikesi nedeniyle tahliyesini istedi.

HABERE YORUM KAT