1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Otostop yaptı parasını gasp ettiler
Otostop yaptı parasını gasp ettiler

Otostop yaptı parasını gasp ettiler

Cizre'den Mardin'e gitmek için otostopla durdurduğu araca binen Emin Diri ikram edilen ilaçlı suyu içtikten sonra kendinden geçti.

A+A-

Şırnak'ın Cizre İlçesi'ndeki alacağını tahsil ettikten sonra otostopla Mardin'in Nusaybin İlçesi'ne gelmek için otostopla durdurduğu araca binen ve kendisine ikram edilen ilaçlı su ile sigarayı içtikten sonra kendinden geçen Emin Diri'nin 15 bin 500 lirasını alıp, kendisini de yol kenarına attılar.

KENDİNE GELDİĞİNDE İŞ İŞTEN GEÇMİŞTİ

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde hayvancılık yaparak geçimini sağlayan evli 4 çocuk babası 40 yaşındaki Emin Diri, sattığı hayvanların parasını almak için dün gittiği Cizre'de alacağını tahsil ettikten sonra dönüş yolunda dolandırıldı. 15 bin 500 liralık alacağını tahsil eden Diri, dün akşam saat 20.00 sıralarında Nusaybin'e gelmek için otostopla durdurduğu bir araca bindi. Ancak araçta kendisine ikram edilen ilaçlı sigara ve suyu için Diri, bir süre sonra kendinden geçti. Kendine geldiğinde parası alınmış, yarı baygın halde yol kenarında kendini buldu.

TÜRKÇE BİLMİYOR

Yoldan geçen vatandaşların tesadüfen bulduğu Diri, Türkçe bilmediği için Kürtçe yaptığı konuşmada, kendisini bulan kişilerin önce ailesine sonra da ambulansa haber verdiğini belirterek, Cizre'deki alacağım 15 bin 500 lirayı tahsil ettikten sonra, arkadaşım beni çevre yoluna kadar bıraktı. Burada otostop yaparak bir araç durdurdum. Aracın içinde 4 genç vardı. Diyarbakırlı olduklarını söylediler. Onlardan biri yanımda oturuyordu. Belki farkına varmadan cebimi yoklamış olabilirler, yani haberim yoktu. Bir süre sonra bana bir sigara ve su verdiler. Daha sonra gözlerimin karardığını hatırlıyorum. Nusaybin'e 20 kilometre kaldığını gösteren tabelayı da hatırlıyorum. Ondan sonra, İpek Yolu'nun Nusaybin-Kızıltepe arasındaki 16'ncı kilometresinde kendime geldim. Yoldan geçen vatandaşlar beni ölü sanmışlar. Onlar beni buldu. Önce aileme sonra da ambulansa haber verdiler, bu kişilerin bulunmasını istiyorum dedi.

Emin Diri, Nusaybin Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde ilk müdahalesi yapıldıktan sonra tedavi altına alınırken, olayla ilgili Emin Diri'nin ifadesini alan polis, 4 kişinin yakalanması amacıyla çalışma başlattı.

HABERE YORUM KAT