1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Otopark hastaları zor duruma soktu
Otopark hastaları zor duruma soktu

Otopark hastaları zor duruma soktu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından eski Kadın Doğum Hastanesi’nin yerine yapılan 750 araç kapasiteli 4 katlı otopark vatandaşları ve hastaları zor durumda bırakıyor.

A+A-

Diyarbakır’ın en eski hastanelerinden biri olan Kadın Doğum Hastanesi’ni yıkarak 750 araç kapasiteli 4 katlı otopark haline getiren büyükşehir belediyesi acile gitmek isteyen ambulans ve araçlara adeta işkence haline dönüştürdü.

Uzun süredir inşaatın devam ettiği otopark sebebiyle acil girişi neredeyse yok denecek kadar dar olması vatandaşların yanı sıra ambulans şoförlerini de sıkıntıya sokuyor.

Otopark inşaatı ile Milli Eğitim Duvarının birbirine yakın olması nedeniyle daralan yoldan gitmek  ve acile ulaşmak isteyen ambulansların yanı sıra araç şoförleri de sıkıntı çekiyor. Acil hastaları bu yoldan getirirken zorluk çektiğini belirten ambulans şoförleri ve hasta yakınları yolun bir an önce genişletilmesi gerektiğini savundu. Yolun neredeyse yok denecek kadar dar olduğunu belirten vatandaşlar, “Bozuk olan yolda sıkıntı çekiyoruz, aynı zamanda yolun dar olması ayrı bir dert yolun yarısı bozuk yarısı çukurlarla dolu yolun genişletilmesi ve biran önce acil yolunun asfaltlanması gerekmektedir. 2 ambulans gidemiyor aynı zamanda tek yön olarak yapılmıştır. Buna bir an önce çözüm bulunmalı” dedi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler