1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Otomobil ve Umre ödüllü kitap okuma yarışması
Otomobil ve Umre ödüllü kitap okuma yarışması

Otomobil ve Umre ödüllü kitap okuma yarışması

(S.A.V) Okuyor" adıyla bir kitap okuma yarışması düzenleyecek."

A+A-

Diyarbakır Eğitimciler Derneği (DEĞİDER) ve Tüm Evrensel Değerler Derneği (TEDER) Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında otomobil ve umre ödüllü, "Peygamber ve Sahabeler Şehri- Diyarbakır Peygamberini (S.A.V) Okuyor" adıyla bir kitap okuma yarışması düzenleyecek.

DEĞİDER Başkanı Mehmet Emin Özgültekin, TEDER Başkanı Mehmet Akın ve yarışmanın sponsoru Osman Adıgüzel, DEĞİDER'de düzenledikleri basın toplantısında, kitap okuma yarışmasının detayları hakkında bilgi verdi.

Özgültekin, yaptığı konuşmada, insanlığın peygamber efendimizin hayatını bilmeye, öğrenmeye ve anlamaya bugün her zamankinden çok daha fazla ihtiyaç duyduğunu söyledi.

"O'nun saf ve duru hayatını okuyup bilmek, bilip de yaşamak ve yaşayıp da yaşatma arzusuyla şahlanmak ayrı bir ehemmiyet arz ediyor" diyen Özgültekin, şöyle konuştu:

"Onu ne kadar biliyorsak o kadar mutlu; ne kadar yakından tanıyorsak o kadar huzurlu ve bahtiyarız demektir. Alemlere rahmet olarak gönderilen hazreti Muhammed'in dünyayı teşriflerinin bin 442. yıl dönümünü münasebetiyle'efendimizin örnek kişiliğini yetişkin erkek ve kadınlara, çocuklarımıza ve gençlerimize model olarak nasıl sunabiliriz' duygu ve düşüncesi ile böyle bir kitap okuma yarışmasını düzenlemeye karar verdik."

Sınav için Reşit Haylamaz'ın "Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı EFENDİMİZ

(SAV)" adlı 600 sayfalık kitabını belirlediklerini kaydeden Özgültekin, "Bu proje ile peygamberler ve sahabeler diyarı olan Diyarbakırımızda en az 20 bin kişinin sınava katılımı beklenmektedir. 28 Nisan'da yapılacak olan sınav Diyarbakır'da milli eğitime bağlı 25 okulda yapılacak. Sınavda birinci olana otomobil, 7 kişiye yaz dönemi ekonomik paket 10 günlük umre ve 63'üncü kişiye kadar da çeşitli ödüller verilecektir" dedi.

Kitap okuma yarışmasına her kesimden insanın çok rahat bir şekilde katılabileceğini sözlerine ekleyen Özgültekin, "Diyarbakır maneviyat olarak Türkiye'nin en iyi illeri arasındadır. Hiçbir şehirde 600 kayıtlı sahabe ve 3 peygamberin makamı ve kabri bulunmamaktadır. Manevi dinamikleri çok yoğun olan Diyarbakır'ı Türkiye'ye anlatmak için böyle organizasyon yapmayı uygun gördük" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT