1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Otobüs firmalarından seçim kampanyası
Otobüs firmalarından seçim kampanyası

Otobüs firmalarından seçim kampanyası

Genel seçimlere sayılı günler kala farklı kentlerde oy kullanmak zorunda kalan yurttaşların seçim günü oy kullanmaları için HDP tarafından kentlerde komisyonlar aracılığıyla çalışmalar yürütülürken, HDP'nin girişimleri sonucu otobüs firmaları seçimler içi

A+A-
Genel seçimler için son viraja girilirken, seçim günü kent dışında bulunan seçmenlerin oy kullanması için HDP'nin başlattığı çalışmaya bir destek de otobüs firmalarından geldi. HDP başka kentlerde bulunan seçmenler için komisyonlar kurarken, bölgedeki seyahat firmaları da kampanya başlattı.
 
Diyarbakır, Şırnak ve Mardin kentlerindeki otobüs firmaları başta olmak üzere bölge kentlerindeki birçok otobüs firması, seçmenin oy kullanması için yüzde 50'ye kadar varan bir seçim özel indirim kampanyası başlattı. Otobüs firmaları seçimlerde oy kullanmak için seyahat edecek olan yurttaşlara 5-10 Haziran tarihleri arasından yüzde 50 indirim uygulama kararı aldı. Seçmenlerin isimlerini HDP örgütlerine yazdırarak, kampanyadan faydalanabileceği belirtildi.
 

HABERE YORUM KAT