1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Otobüs firmalarından anlamlı kampanya
Otobüs firmalarından anlamlı kampanya

Otobüs firmalarından anlamlı kampanya

Diyarbakır’ın gözde Otobüs Firmalarından Öz Diyarbakır Seyahat ve Özlem Diyarbakır seyahattan Sur mağdurları için anlamlı kampanya.

A+A-


Sur’da mağdur olan vatandaşlar için Türkiye’nin bir çok ilinden gelen kolileri ücretsiz taşıyan Diyarbakır’ın köklü otobüs firmalarından olan Öz Diyarbakır Seyahat ve Özlem Diyarbakır Seyahat göz dolduruyor.


Diyarbakır’ın Sur ilçesinde 85 gündür süren sokağa çıkma yasağı ve operasyonlar yüzünden ilçeden göç etmek zorunda kalan aileler için adeta seferberlik ilan edildi. Kaymakamlıklar, belediyeler, STK’lar ve hayırseverlerin yanı sıra Türkiye’nin her bölgesinden Sur mağdurlarına yardımlar gelmeye başladı. 


Diyarbakır’ın Sur ilçesinde 85 gündür süren sokağa çıkma yasağı ve operasyonlar yüzünden ilçeden göç etmek zorunda kalan aileler için Türkiye’nin bir çok ilinden gelen kolileri ücretsiz taşıyan Öz Diyarbakır Seyahat Genel Müdürü Şaban Doğmuş herkesin Sur için elini taşın altına koyması gerektiğini belirterek, “Türkiye’nin 7 bölgesi 81 ilinden yardım kolileri geliyor. Diyarbakır’ın Sur ilçesinde yaşanan drama ve göç eden ailelerin haline sessiz kalamazdık. 


Biz Öz Diyarbakır Seyahat olarak 70 günden bu yana gelen yardım kolilerini ücretsiz olarak taşıyoruz. Gelen kolileri zimmet karşılığı alıyoruz. Zimmetli bir şekilde Sümerpark’ta bulunan Büyükşehir Belediyesi Yardım Toplama Merkezi’ne teslim ediyoruz. Bu durumda elimizden geleni yapmak zorundayız. Bir nebzede insanlık adına bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bu bir insanlık görevidir. Her kesin taşın altına elini koyması lazım. Halkımız zor durumdadır” dedi.


Özlem Diyarbakır Seyahat Yetkilisi Mustafa Güneş ise “Sur ilçemizde yaşanan insanlık dramı hepimizi derinden yaraladı. Bizlerde otobüs firmaları olarak böyle bir kampanyaya imza atmaya karar verdik. Türkiye’deki hayırsever vatandaşlarımızın bağışladığı kolileri ücretsiz taşıyoruz. Bu vesileyle de bizimde çorbada tuzumuz oluyor. Sur halkını yalnız bırakmayan bütün hayırsever vatandaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. Bizlerde onların kolilerini taşımaktan onur ve gurur duyuyoruz” diye konuştu.
 

 

HABERE YORUM KAT