1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Oto hırsızlarına darbe
Oto hırsızlarına darbe

Oto hırsızlarına darbe

Merkezi Diyarbakır'da bulunan oto hırsızlık çetesine yönelik sekiz ilde eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

A+A-

Operasyonlarda 27 kişi gözaltına alınırken, zanlılarla birlikte 8 adet aracın da bulunduğu bildirildi.Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü, Oto Hırsızlık Büro Amirliği görevlilerince yapılan sekiz ilde yapılan eşzamanlı operasyonlarda 23 kişi yakalandı.

Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamada, Diyarbakır, İstanbul, Bursa, Tekirdağ, Sakarya, Elazığ, Kocaeli ve Samsun illerinde çalınan araçları sahte plaka ve belge ile piyasaya sürmeye çalışan şahıslara yönelik yapılan eş zamanlı operasyon yapıldığı bildirildi.

Operasyonda, suç işlemek amacıyla örgüt kurarak, örgüt adına oto hırsızlığı, resmi belgede sahtecilik, mühürde sahtecilik ve dolandırıcılık” suçlarına karıştıkları tespit edilen 23 şahıs yakalandığı belirtildi.

Yapılan operasyonlarda, Diyarbakır'da 17, İstanbul'da 2, Bursa'da 1, Elazığ'da 1, Kocaeli'nde 1 ve Silvan'da da 1 kişinin yakalandığı bildirildi.

Gözaltına alınan zanlılarla birlikte 8 Adet Renault Clio marka oto, 1 Adet Ford Transit marka araç ele geçirildiği bildirilirken, ele geçirilen araçların yapılan incelemesinde 4 aracın çalındıktan sonra change yapıldığı, 2 aracın ikiz plaka ile kullanıldığı, 2 aracın motorunun bir başka araçta kullanıldığı, 1 aracın da şanzıman gibi parçalarının başka araçlara yedek parça olarak takıldığı tespit edildi.

Zanlıların Emniyet'te yapılan sorgulamalarının ardından adli mercilere sevk edildiği bildirildi.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT