1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Öss Türkiye 10.'su Sezgin, Baydemir'i ziyaret etti
Öss Türkiye 10.'su Sezgin, Baydemir'i ziyaret etti

Öss Türkiye 10.'su Sezgin, Baydemir'i ziyaret etti

Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) Türkiye 10.su ve Bölge birincisi Serdar Sezgin, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’i makamında ziyaret ederek etti.

A+A-

Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) Türkiye 10.su ve Bölge birincisi Serdar Sezgin, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’i makamında ziyaret ederek mutluluğunu paylaştı.

ÖSS Sayısal 1 ve Sözel 1’de Türkiye 10.’su ve Bölge 1.’si olan Serdar Sezgin hocası Hakim Pektaş ile birlikte Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’i makamında ziyaret etti.

Sezgin Baydemir’e Diyarbakır’dan ayrılmak istemediğini ve bu nedenle Türkiye’nin bütün üniversitelerine girme şansına sahip olmasına rağmen Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni tercih edeceğini söyledi. Sezgin’nin başarısı ile gurur duyduğunu belirten Baydemir, insanın istemesi  ve inanması durumunda hiçbir engelin başarı karşısında duramayacağını ifade ederek Sezgin’in  başarısının buna kanıt olduğunu kaydetti. Metropol Dershanesi kurucularından olan Hakim Pektaş da öğrencileri ile gurur duyduklarını belirtirken, Sezgin’in bu başarısının  kendileri  için sürpriz olmadığını söyledi.

 Baydemir daha sonra Sezgin’i kutlayarak hediye verdi