1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Osman Baydemir Ovacık ilçesini ziyaret etti
Osman Baydemir Ovacık ilçesini ziyaret etti

Osman Baydemir Ovacık ilçesini ziyaret etti

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, beraberindeki heyetle Tunceli'nin Ovacık ilçesini ziyaret etti.

A+A-

Baydemir, GAP Belediyeler Birliği olarak, Bağlar Belediye Başkanı Yüksel Baran, Kuyular Belediye Başkanı Seyit Narin, Tunceli Belediye Başkanı Edibe Şahin ve beraberindeki heyetle, kısa bir süre önce CHP'den istifa edip BDP'ye geçen Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ü ziyaret etti. Baydemir ve beraberindeki heyet makamda bir süre partililerle görüştü. Osman Baydemir, Mustafa Sarıgül'le sohbeti sırasında, belediyecilik konusunda görüşlerini paylaşırken, kadro ve kaynak konularındaki sıkıntılardan bahsetti.

Ziyaret sırasında, 6 gün önce kaçırıldığı iddia edilen Cemal Beyazgül'ün babası Süleymen Beyazgül, Baydemir'den kendilerine yardım etmelerini istedi. Oğlunun hayatından endişe duyduğunu belirten Süleyman Beyazgül ile sohbet eden Osman Baydemir, "Bir anne ve babanın yaşamında evladından daha değerli hiçbir şey olamaz. Çağrıda bulunuyorum, bu yaşlı amcamızı en kısa zamanda mutlu edecek, yüzünü güldürecek haberin en kısa zamanda gelmesini diliyorum. Bu çocuğu alıkoyan her kimse ve nedeni her neyse çağrımız bir an önce annesi babasına kavuşmasıdır. Ayrıca elimizden geldiğince girişimlerde bulunacağız" dedi.

Osman Baydemir esnaf ziyareti sırasında vatandaşın soruları üzerine, henüz yapımı tamamlanamamış Munzur Baba Cemevi konusunda da, ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

Baydemir ve beraberindeki heyetle sohbet eden vatandaşlar, çözüm süreciyle ilgili soru sordu. Vatandaşlar, "30 yılın daha ertelenmesini istemiyoruz. Çocuklarımızın barışa tanıklık etmesini istiyoruz" diye konuştu. Baydemir ise, müzakere süreci olduğunu, uzatılan kardeşlik elinin havada bırakılmaması gerektiğini ifade etti.Baydemir, esnafla bir süre görüştükten sonra ilçeden ayrıldı.

HABERE YORUM KAT