1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. OSB’de bir depoda kaçak sigara ele geçirildi
OSB’de bir depoda kaçak sigara ele geçirildi

OSB’de bir depoda kaçak sigara ele geçirildi

Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) bir firmaya ait depo olarak kullanılan bina içerisinde piyasa değeri yaklaşık 210 bin TL olan 51 bin 670 paket değişik markalarda kaçak sigara ele geçirildi.

A+A-

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesinde bulunan Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) bir firmaya ait depo olarak kullanılan bina içerisinde piyasa değeri yaklaşık 210 bin TL olan 51 bin 670 paket değişik markalarda kaçak sigara ele geçirildi.


Valilikten yapılan açıklamaya göre, İl ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince kaçakçılıkla mücadele kapsamında arama faaliyeti icra ettikleri belirtilerek şöyle dendi:


 “Yenişehir ilçesi organize sanayi bölgesinde icra edilen arama faaliyeti esnasında, bir firmaya ait depo olarak kullanılan bina içerisinde piyasa değeri yaklaşık 210.000 TL olan 51.670 paket değişik markalarda kaçak sigara ele geçirilmiştir.

 

Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile ele geçirilen kaçak sigaralara el konulmuş olup, olay ile ilgili 2 şüpheli hakkında adli işlemlere başlanılmıştır. Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve kaçakçılık ile mücadele amacıyla yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilecektir”

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler