1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ortadoğu mobilya fuarı açıldı
Ortadoğu mobilya fuarı açıldı

Ortadoğu mobilya fuarı açıldı

5. Ortadoğu Üretim Makineleri ve Yan Sanayi Fuarı ile 4. Ortadoğu Ahşap İşleme Makineleri ve Ortadoğu Mobilya Yan Sanayi Fuarları 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamalarına denk geldiği için açılış töreni yapılamadan ziyaretçilere açıldı.

A+A-

Çok sayıda firmanın katıldığı ve doluluk oranının yüksek olduğu gözlenen fuarın açılışını yapmak üzere alanda bulunan Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Celalettin Birtane, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri İlhan Karakoyun ve Tüyap Fuarcılık Anadolu Genel Müdürü İlhan Ersözlü ile DTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Metin Aslan ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Meclis Üyeleri ve DTSO Fuar Komisyonu üyeleri; fuar alanını gezerek firmaları ziyarette bulundular ve makineleri incelediler.

Görüşlerine başvurduğumuz DTSO Meclis Başkanı Celalettin Birtane, daha çok iç piyasaya üretim yapan mobilya sektörünün ihracattaki payının oldukça düşük olduğunu belirterek, ''Sektörün inşaat sektörüne girdi olarak ürettiği mutfak, banyo mobilyaları ve ahşap kapı ürün gruplarında yaşanan yoğunlaşma, Ortadoğu pazarı içinde ihracat potansiyeli taşımaktadır'' dedi.

1 Mayıs İşçi Bayramı vesilesiyle, tüm emekçilerin 1 Mayıs bayramını kutlayan Birtane,  dünya emekçilerinin hak mücadelesinin toplumsal gelişmeye ve demokrasinin gelişimine büyük bir katkısı olduğunu vurguladı.

Fuar, 4 Mayıs 2014 Pazar günü akşamına kadar ziyaretçilere açık olacak.

HABERE YORUM KAT