1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Örnek müdür inanılmaz değişiklere imza attı
Örnek müdür inanılmaz değişiklere imza attı

Örnek müdür inanılmaz değişiklere imza attı

Diyarbakırın merkez Sur İlçesinde bulunan İskenderpaşa İlkokulu müdürü Mustafa Bozkuş, yaklaşık 3 ay kadar önce kendi isteğiyle tayin edildiği okulda inanılmaz değişiklere imza attı.

A+A-
İlimiz merkez Sur İlçesinde bulunan İskenderpaşa İlkokulunun kaderi, yaklaşık 3 ay kadar önce okula kendi isteğiyle tayin edilen Mustafa Bozkuş'un müdür olarak başlamasıyla değişti.
 
OKULUN BÜTÜN EKSİKLERİNİ GİDERMEK İÇİN ÇOK YÖNLÜ ÇALIŞMALAR BAŞLATTI
 
Eğitim öğretim yolculuğunda, görev yaptığı bütün okullarda başarıyla görev yapan, çocuklara okulu sevdirmekle kalmayıp, görev yaptığı okulların gereksinimlerinin giderilmesi noktasında büyük çabalar harcayan Mustafa Bozkuş, meslek hayatının 10 yılını geçirdiği Mardinkapı ilkokulunda da inanılmaz değişimlere imza atmıştı.
 
1986 yılında eğitim öğretime başlamış olan, binaların arasına sıkışmış, çevre ile ilişkileri zayıf, imkansızlıklarla boğuşan Sur İlçesinde bulunan İskenderpaşa ilköğretim okuluna 3 ay kadar kendi talebiyle tayini yapılan Mustafa Bozkuş'un heyecanı ve sevinci görülmeye değerdi.
 
Göreve başlar başlamaz kolları sıvayan Mustafa Bozkuş, okulun eksiklerinin listesini çıkarak çalışmalara başladı.
 
Okulu cazibe merkezi haline getiren çalışkanlığı sevilen ve takdir edilen Mustafa Bozkuş, bununla da kalmayıp, velilerle kurduğu sıcak ve samimi dostluklarla öğrencilerin yaşadığı sorunların asgariye inmesi için büyük çabalar harcadı.
 
Eline aldığı fırçalarla okulun boya ve badana çalışmalarına bizzat katılan Mustafa Bozkuş, hem meslektaşlarına örnek oldu, hem de öğrencilere okula sahip çıkma ve temiz tutma duygularını aşıladı.
Üstelik de son derece mütevazi ve yüreği insan sevgisiyle dolu olan bu eğitim neferi,
 
 Bozkuş şunları söyledi,'Çalışmalarımızda İlçemizin çok değerli  kaymakamı Sayın Memduh Tura bey ile Sur İlçe Milli Eğitim Müdürümüz sayın Ömer Aykanat'a da ne kadar teşekkür etsem azdır.  Sürekli olarak sorunlarımızla yakından ilgilendiler ve çözümü noktasında ellerinden gelen gayretleri gösterdiler. Bizler de eğitimciler ordusu olarak, bu şevk ve azimle çalışmalarımızı sürdürüyoruz'hepimize görevler düşüyor ,hep birlikte azimle çalışarak güzellikleri öğrencilerimize yaşatmalıyız diyerek, bu işin bir bayrak yarışı olduğunu dile getirdi.
 
(Diyarinsesi.org YA MY)
 

HABERE YORUM KAT