1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Orjinal Azrailler tribüne geliyor
Orjinal Azrailler tribüne geliyor

Orjinal Azrailler tribüne geliyor

Diyarbakırspor Taraftarları Dernekler Birliği yönetimi aldığı kararla Yeni Diyarbakırspor'a destek olacaklarını belirttiler.

A+A-

Dernekler Birliği Başkanı Ramazan Tugay birlik adına yaptığı açıklamada Yönetim olarak Yeni Diyarbakırspor'a destek olacaklarını ve bu hafta sonu yapılacak Yimpaş Yozgat maçında tribün şhov yapacaklarını duyurdular.

Tugay, 45 yıllık çınarı ayakta tutmak ve yaşatmak için çok uğraştıklarını fakat maalesef aşılmaz duvarlar karşısında yapılabilecek hiç bir şeyin olmadığını herkes gördü. Özellikle son 1 yıldır kulübü yaşatmak için ellerinden geleni yaptıklarını, çalmadık kapı bırakmadıklarını, belirten Tugay hatta kulüp kapanmasın diye aday olduğunu belirterek herkes Diyarbakırsporun kapanmasını el birliği ile istiyordu, maalesef başardılar diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: "30 Yıldır bilfiil tribünlerde ve bu kulübün içindeyim. Bu klulübü kapatmak için bu kadar özel uğraş verildiğini hiç görmedik. Yapılabilecek hiç bir şey kalmamıştı, bizlerde gelinen süreçte Yeni Diyarbakırspor kulübünün yapı ve kurum statüleri için gerekli sözleri aldıktan sonra bunu özellikle Grubumuz olan Orjinal Azraillerle masaya yatırdık. Tüm beklentileri tek tek masaya yatırdık ve grubumuz adına dün bizzat yönetim olarak Yeni Diyarbakırspor tepe yönetimiyle görüştük. Gerekli taleplerimizi ilettik, oradan aldığımız sözler bizleri tatmin etti. Bununla birlikte tüm grubumuzla birlikte hafta sonu Yozgat maçında tribindeki yerlerimizi alacağız. Bizim hiç bir şahısla, hiç bir bireyle meselemiz yoktur. Tek amacımız memleketimizin takımlarına sonuna kadar destek olup, sesimizi duyurmaktır. 

Yeni Diyarbakırspor'dan beklentilerimiz üyelik, delegasyon ve kongre sistemidir. Bu talepler olduktan sonra ileride kulübün adını ve tarihini alarak elbette halkın takımı olacaktır. Biz de bu kulübün halkın takımı olmasını canı gönülden istiyoruz. Kimseyle bir husumetimiz asla olamaz. Amaç Diyarbakır ise gerisi teferruattır.

Benim şahsi olarak ne koltuk, ne de makam mevki merakım asla olmadı. Yönetime girmem sadece Diyarbakırspor'u nasıl ayağa kaldırabiliriz, nasıl bir can suyu verebilirizdi. Bunun dışında böyle bir amacım olsa hafta sonu gider kulübü yine alabilirdim. Bizim tek derdimiz borçsuz ve kişilere bağlı olmayan bir Diyarbakırspor ve  bu ismin yaşatılmasıdır. 

Bu oluşumda ve özellikle son 1 yıldır yanımızda olan Diyarınsesı.org sitemizi tarafsız ve obejektif yayınlarından dolayı hepsine teşekkür ediyoruz. Taraftarlar olarak olumlu yayınlarının devamını diliyoruz"

HABERE YORUM KAT