1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Orhan Hakalmaz DÜ'ni coşturdu
Orhan Hakalmaz DÜ'ni coşturdu

Orhan Hakalmaz DÜ'ni coşturdu

DicleÜniversitesinde Diyarbakırlı hayranları ile buluşan Türk Halk Müziğinin sevilensesi Orhan Hakalmaz, yoğun ilgi gördü. Repertuvarı dışında Diyarbakır yöresineait sevilen türküleri de seslendiren Hakalmaz, hayranlarını coşturdu.

A+A-

DicleÜniversitesi ve Sur Kaymakamlığı ve İstanbul Beykoz Belediyesi işbirliğiyleBahar Etkinlikleri kapsamında kongre merkezinde düzenlenen konsere DicleÜniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aytekin Sır, Sur İlçe Kaymakamı AydınErgün, Beykoz Belediyesi Meclis Üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

İzleyicilerin halaylarçekip gönüllerince eğlendiği konserde, konservaturda okuyan bir öğrenci OrhanHakalmaz ile birlikte şarkı söyledi.Yaklaşık 2saat boyunca sahnede kalan Hakalmaz, Diyarbakır'da hayranları ile bir aradaolmaktan büyük memnuniyet duyduğunu belirterek, kendisine gösterilen ilgiyeteşekkür etti.

DicleÜniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aytekin Sır, Orhan Hakalmaz'a DicleÜniversitesi logolu bir fincan takımı hediye ederek, kendilerini DicleÜniversitesinde görmekten büyük mutluluk duyduklarını ve çok keyifli bir konsergeçirdiklerini dile getirdi.Sur İlçeKaymakamı Aydın Ergün'de sanatçıya Diyarbakır anısı hediye takdim etti.

 

HABERE YORUM KAT