1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Örgüt Sur'da böyle çöktü
Örgüt Sur'da böyle çöktü

Örgüt Sur'da böyle çöktü

Sur'da örgüte indirilen son darbenin kritik bilgileri, sahte kimlikle tedavi olurken yakalanan PKK'lının üzerinden çıktı

A+A-

Diyarbakır Sur'da özellikle geçen hafta peş peşe yapılan operasyonlarla beli kırılan örgütün, sahte kimlikle tedavi olmak isterken yakalanan PKK'lının üzerinden çıkan bilgiler doğrultusunda ilçeden temizlendiği ortaya çıktı.

Operasyonlar sırasında Sur'da rahatsızlanan PKK'lı Elif Akçaren, üniversite öğrenicisi Mehtap Işık'a ait kimlikle Selahaddin Eyyubi Üniversitesi Devlet Hastanesi'ne gitti. Şüphe üzerine yakalanan Akçaren'in üzerindeki kimliğin sahte olduğu anlaşılırken, yapılan aramada çok sayıda doküman ele geçirildi.  

PKK şüphelisi olarak arandığı anlaşılan  PKK'lının üst aramasında ise Sur'da 6 mahallede bulunan  PKK'lılara ait nöbet çizelgeleri, kod adlarıyla isim listeleri, fişlenen köyler ve evler, isim listeleri ve telefon numaraları çıktı. Örgüt sorumlusu olduğu anlaşılan Akçaren'den elde edilen bilgiler ışığında operasyonlara yön veren güvenlik güçleri ise isim listelerinden hareketle  PKK'lıları etkisiz hale getirdi.

 

Tutuklanan kadın  PKK'lı ile ilgili 15,  PKK'lıya kimlik vererek yardım eden Mehtap Işık hakkında 10 yıl hapis istemiyle dava açıldı. Aralık ayından bu yana Sur'daki operasyonlarda 290'a yakın PKK'lı öldürülürken 70 güvenlik görevlisi de şehit oldu. Bu arada Hakkari Şemdinli'de tankın mevzilenmesi sırasında yaşanan kazada bir asker şehit oldu.

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler