1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Orduspor'dan Metin Altınay'a büyük tepki var
Orduspor'dan Metin Altınay'a büyük tepki var

Orduspor'dan Metin Altınay'a büyük tepki var

DİYARBAKIR - Diyarbekirspor'a bugün imza atarak göreve getirilen yeni Teknik direktör Metin Altınay'a eski kulübü Orduspor'dan büyük tepki var

A+A-

DİYARBEKİRSPOR’DA TEKNİK DİREKTÖR METİN ALTINAY
(FOTOĞRAFLI)

MUSTAFA GÖKER
DİYARBAKIR –  3..Lig 3.gurup takımlarından Diyarbekirspor, sezon başında Eti Mesgut Belediyespor’un başarılı Teknik Direktörü, takımını büyük başarıyla 2.lige çıkaran Taner Öcal ile anlaşmış, transferini yapmış 2 etaplı hazırlık kampıda yapmıştı.

Her ne olduysa oldu Diyarbekirspor yönetimi ile Teknik Direktör Taner Öcal anlaşamayıp yollarını ayırdı. Bunun üzerine arayışları geçen Yeşil – Kırmızılı yönetim, Orduspor’da görevi bırakan Metin Altınay ile anlaştı.

ORDUSPOR FACE SAYFASINDA YAPILAN AÇIKLAMADA ŞÖYLE:
Kulübümüzü günlerdir oyalayarak hiç bir sebep olmamasına rağmen Ordu'ya geldiği gün ayrılma kararı içerisine giren Metin Altınay ve yardımcıları ertesi gün başka bir takımla anlaşmaya varmışlardır. Bu sportif ahlakla ve vicdanla bağdaşmayan hareketi siz kamuoyunun yüce takdirine havale ediyoruz .Teknik Direktör Metin  Altınay, Orduspor ile 31.03.2016’da anlaştı. 31.05.2016 sözleşmesini bitirdi.Orduspor’da yalnızca 2 ay görev yaptı. Teknik Direktör Mehmet Altınay Orduspor ile tekrar 30.08.2016 tarihinde yeni sözleşme yapmış, görevine başlamış,başka bir kulupten teklif alınca 30.09.2016 tarihinde sözleşmesini bozmuştur.

ORDUSPOR FACE SAYFASINDA YAPILAN AÇIKLAMADA ŞÖYLE:
Kulübümüzü günlerdir oyalayarak hiç bir sebep olmamasına rağmen Ordu'ya geldiği gün ayrılma kararı içerisine giren Metin Altınay ve yardımcıları ertesi gün başka bir takımla anlaşmaya varmışlardır. Bu sportif ahlakla ve vicdanla bağdaşmayan hareketi siz kamuoyunun yüce takdirine havale ediyoruz.

Öte yandan Orduspor taraftarları Metin Altınay'ın görevi bırakmasından dolayı yönetimlerini suçlayarak istifaya davet ettiler.
4 haftada 8 puan
Orduspor'da 4 maça çıkan eski Teknik Direktör Metin Altınay, bu karşılaşmalardan 2 galibiyet, 2 beraberlik alarak 8 puanla adından sıkça söz ettirmişti.

Futbolcular onun için kalmıştı
Orduspor’da birçok futbolcu, Altınay takımın başında diye başka takımların tekliflerini geri çevirmişti. Altınay’ın ayrılmasının ardından  futbolcuların nasıl bir yol izleyeceği ise merak konusu.Orduspor Yönetimine tepki gösteren taraftarlar başarılı teknik adamın ayrılmasından dolayı yönetime büyük tepki gösterdiler.


HABERE YORUM KAT