1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ordudan atılan subaylar sürece Diyarbakır'dan dahil oluyor
Ordudan atılan subaylar sürece Diyarbakır'dan dahil oluyor

Ordudan atılan subaylar sürece Diyarbakır'dan dahil oluyor

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK) çeşitli dönemlerde yargı kararı olmadan disiplin suçu gerekçesiyle emekli edilen askerler, çözüm sürecine destek vermek ve "Barış Köprüsünü Birlikte Kuralım Projesi" kapsamında Diyarbakır'a gidiyor.

A+A-

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK) çeşitli dönemlerde yargı kararı olmadan disiplin suçu gerekçesiyle emekli edilen askerler, Kürt sorununun çözümü için başlatılan çözüm sürecine destek vermek ve “Barış Köprüsünü Birlikte Kuralım Projesi” kapsamında Diyarbakır'a gidiyor.

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre 3  gün sürecek temaslar için 10 Mayıs'ta Diyarbakır'a gideceklerini belirten Re'sen Emekliler Derneği Başkanı Servet Kahramaner, AKP ve BDP il başkanlıklarını ziyaret edip burada siyasilere görüş ve önerilerini aktaracaklarını belirtti.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve Diyarbakır Valiliği'ni de ziyaret etmek istediklerini ifade eden Kahramaner şunları söyledi: “Diyarbakır'da vatandaşlarla da bir araya geleceğiz. Çözüm süreci ile ilgili görüş ve önerilerimizi onlara sunup onların görüşlerini alacağız.

Bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında biz çözüm sürecini destekliyoruz. Barış köprüsünü birlikte kurmak istiyoruz. Artık kan akmamasını ve annelerin ağlamamasını istediğimiz için sürece destek veriyoruz. Geziye, dernek yönetiminden 5 kişi katılacağız. 110 üyemiz var ama bizim gibi mağdur edilen binlerce kişi vardır. Biz başlatılan çözüm sürecine destek veriyoruz ve verdiğimiz destek kapsamında çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

HABERE YORUM KAT