1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Orada Bir Köy Var Uzakta
Orada Bir Köy Var Uzakta

Orada Bir Köy Var Uzakta

İlkokul yıllarından ezbere biliriz, 'Orada bir köy var uzakta' diye başlayan şarkıyı.

A+A-
İşte o gitmediğimiz uzaktaki köylerde bir de öğretmenlerimiz var. Köy çocuklarının ufkunu açan, köy öğretmenlerimiz.Onlar, kütüphanenin olup kitapların olmadığı, öğrencinin olup sıranın olmadığı bir coğrafyada eğitim verme mücadelesi yapıyorlar.
 
İşte o eğitim mücadelelerine bir nebze de olsa destek olmak için, sanal dünyada bir iletişim sitesi kuruldu.
 
www.okulyardimi.com adlı site, köy okullarına ve köy öğretmenlerine adanmış bir oluşum. Yegane amacı; “köy okullarında hizmet veren öğretmenlerimizin seslerini İnternet'te duyurmaktır” diye yazıyor sitede.
 
Türkiye'nin dört bir yanındaki köy öğretmenleri, bu site üzerinden okullarıyla ilgili duyuruları yapıyor, ihtiyaçlarını anlatıyorlar.
 
www.okulyardimi.com ' un kurucuları, bu sitenin kişisel bir girişim olduğunu ve hiçbir parti, siyasal oluşum, örgüt, kurum ya da kuruluş ile bir bağlantısı olmadığını özellikle vurguluyor.
 
Türkiyede bir çok köy okullarında kitap kalem giyecek gibi eşylara ihtiyacı olan öğrencilere yardım etmek için illa maddi destek değil evinizde kulanmadığınız eşya kırtasiye vb  eşyaları ihtiyacı olan köy okullarında zorlukla okuyan öğrencilere göndererek hem eğitime hem kullanılmayan  eşyalarınız değerlenmiş oluyor bu göderimleri  ptt  kargo ile   çok ekonimk göndere bilirsiniz.. Örnek 70*70*70 gibi koliyi sadece 8 tl gibi ücretle göndere bilirsiniz .Türkiye'deki ihtiyaç sahibi ilk ve orta öğretim kurumlarını, Türkiye'deki eğitime katkıda bulunmak isteyen bağışçılarla buluşturmayı amaçlayan Köy Öğretmenleri Yardım Platformu. www.okulyardimi.com

HABERE YORUM KAT