1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Onur Ocakbaşı yeni yerinde Dualar ile hizmete açıldı
Onur Ocakbaşı yeni yerinde Dualar ile hizmete açıldı

Onur Ocakbaşı yeni yerinde Dualar ile hizmete açıldı

Diyarbakır’da ciğer ve kebap denince akla gelen tek isim halini alan Onur Ocakbaşı Dicle Kent Villalarında yeni ve 3 katlı binasında hizmete girdi.

A+A-

Sade bir açılış töreniyle Dualarla hizmete giren Onur Ocakbaşı açılışına çok sayıda çelenk ve çiçek geldi. Diyarbakır’da marka olan ve Diyarbakırlıların damak tadına hizmet eden Onur Ocakbaşı yeni hizmet binasıyla adeta göz dolduruyor. Dicle kent villaları Dicle kent mahallesi 254 sokak no1. Kayapınar ilçesinde hizmete açtıkları binalarında engellileri de unutmadılar. Engelli asansörünün yer aldığı hizmet binasında Mescit ve Çocuk Oyun Bahçesi’nin yanı sıra Aile Yeriyle de Diyarbakırlılara hizmet veriyor.
 
Güler yüzlülüğü ile müşterilerinin gönlünü kazanan ve güler yüzlü personeli ile yeni yerinde hizmete başlayan Onur Ocakbaşı’nda kebaplar ve ızgaralar için hazırlanan etler günlük olarak kullanılıyor.
 
300 metre kullanım alanıyla Diyarbakırlılara hizmet vermenin gururunu yaşadıklarını dile getiren Onur Ocakbaşı İşletmecisi Vedat Günaydın, “Yıllardır sadece ciğer kebap döner ızgara çeşitleri  halka hizmet ediyoruz. Ve bu hizmetimizi uzun yıllarca da sürdürmeye kararlıyız” diye konuştu. 
 
Diyarbakır sur ilçesinde  baba mesleği olan Onur Ocakbaşı 1990 yılından bu yana esnaflık yapan  Vedat Günaydın “Çatışmalı süreçten dolayı  3 ayda çok büyük bir zararımız oldu. ama olsun hiç önemli değil cana geleceğine mala gelsin Allah büyüktür her şeyde bir hayır var. Yanımızda  çalışan personellerimi sigortalarını kesmedik bu 3 ay zarfında yatırdık  çünkü yıllardır yanımızda çalışıyorlar.

 

Esnaf olarak ben ve benim gibi binlerce esnaf perişan oldu. Bütün hayallerimiz bir çırpıda gitti  yok oldu  çok üzgünüm. Ancak çok değerli müşterilerimiz var yıllardır güzel hizmetler yapıyorduk. Yinede bu gün yüzlerce müşterilerimiz sevenlerimiz açılışımıza geldiler Allah razı olsun hepsinden. Müşterilerimiz velinimetimizdir asla saygınlığımız misafirperverliğimizi  hizmette kusur yapmadık. Acı kan göz yaşı istemiyoruz. Aş ve işe ihtiyacımız var derdimiz hizmet ve  İnsanca yaşamak insanlarımıza yakışır. Diyarbakır’ımız insanlık şehridir, kadim ve güzellik şehridir halkımız  misafirperverdir. Bu güzel ilde doğduk büyüdük asla ayrılamayacağız. Güzelim ilimizde, savaş asla istemiyoruz ölümler fayda getirmiyor huzur kardeşlik istiyoruz. Hiç kimse ölmesin. Bu savaşlar yüzünden çeklerimiz senetlerimizi ödeyemez hale geldik” diye konuştu.
 
Diyarbakır halkının damak tadına göre lezzet hazırladıklarını da sözlerine ekleyen Günaydın, “Diyarbakır kebap mutfağının otantik bütün lezzetlerini ocakbaşı tarzında ve üstün kaliteli hizmet standartlarında sunuyoruz. Kebaplarımız tamamen elde zırhla çekilerek yapılmakta” diye konuştu.
 
Onur Ocakbaşı’nın tarihçesi:


1964 yılında Hacı Vahit GÜNAYDIN tarafından kurulan işletmemiz, hizmet bayrağını oğlu Vedat GÜNAYDIN'a teslim etmiştir. Ustamız ve babamızdan aldığımız engin meslek tecrübelerini, siz değerli müşterilerimize vermenin sevinç ve gururunu hep beraber paylaşmaktayız. Diyarbakır kebap mutfağının otantik bütün lezzetlerini ocakbaşı tarzında ve üstün kaliteli hizmet standartlarında sunuyoruz. Kebaplarımız tamamen elde zırhla çekilerek yapılmakta olup, et ve sakatatlar geçmişin lezzetleri ile bir ahenk içinde yoğrularak eşsiz salata çeşitleri ile zengin menüler oluşturuyoruz.
 
 
    

 

HABERE YORUM KAT