1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Onur Ocakbaşı Sur’a geri döndü
Onur Ocakbaşı Sur’a geri döndü

Onur Ocakbaşı Sur’a geri döndü

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde aylarca süren sokağa çıkma yasağı ve çatışmalar nedeniyle işyerlerini kapatmak zorunda kalan esnaf yasağın kalkmasıyla tekrar Sur’a dönmeye başladı.

A+A-

Sur’un tarihi sokaklarında yıllarca hizmet veren ve Diyarbakırlıların uğrak yeri haline gelen Onur Ocakbaşı’da Sur’daki tarihi işyerlerini yeniden açtı.  


Diyarbakır’da ciğer ve kebap denince akla gelen tek isim halini alan ve geçtiğimiz günlerde Dicle Kent Villalarında yeni ve 3 katlı binasında şube açan Onur Ocakbaşı çatışmalı süreçten dolayı kapatmak zorunda kaldıkları Sur’daki işyerlerini tekrardan faaliyete geçirdi. Sadece bir açılış töreniyle açılışı yapılan Onur Ocakbaşı’nın Sur’daki yeri Diyarbakırlılara hizmet vermeye yeniden başladı. 


Diyarbakır Sur ilçesinde 1964 yılından buyana baba mesleğini sürdürmenin gururunu yaşayan  1990 yılından bu yana esnaflık yapan Vedat Günaydın “150 gündür çatışmalı süreçten dolayı kapalı olan Onur Ocakbaşı işyerimiz halkımızın hizmetine yeniden girdi. İşyerimiz, Sur ilçesinde Gazi Caddesi Süleyman Nazif Sokak No 6’da hizmet vermeye devam edecektir. Bu yasak süresince baya bir zararımız oldu.  Müşterilerimizin yoğun isteği üzerine Dicle Kent Villalarındaki şubemizi açtık. Orada Diyarbakır halkına hizmet etmenin onurunu yaşadık. Şükürler olsun rabbime sur’daki yasak sona erdi ve yeniden oradaki şubemizi faal duruma getirdik. Acı kan göz yaşı istemiyoruz.

 

Aş ve işe ihtiyacımız var derdimiz hizmet ve İnsanca yaşamak insanlarımıza yakışır. Diyarbakır’ımız insanlık şehridir, kadim ve güzellik şehridir halkımız misafirperverdir. Bu güzel ilde doğduk büyüdük asla ayrılamayacağız. Güzelim ilimizde, savaş asla istemiyoruz ölümler fayda getirmiyor huzur kardeşlik istiyoruz. Hiç kimse ölmesin. Bu savaşlar yüzünden çeklerimiz senetlerimizi ödeyemez hale geldik” diye konuştu. 


Sur şubelerinde sadece ızgara kebap ve ciğer kebap servisi yaptıklarını da belirten Günaydın, “Sadece ızgara kebaplar ciğerler ve ızgaralar ile damak tadını bilenlerin tek adresi Onur Ocakbaşı Diyarbakır’da marka haline gelen onur ocak başı hizmette sınır tanımıyor. İstanbul, Ankara, İzmir’den ve Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen misafirler Onur Ocakbaşı geliyorlar” dedi. 

HABERE YORUM KAT