1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Önüne geleni devirdi, altın madalyaya uzandı
Önüne geleni devirdi, altın madalyaya uzandı

Önüne geleni devirdi, altın madalyaya uzandı

Diyarbakır Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu ve bir süredir Diyarbekirspor ile ismi anılan Amine Akçalmak, 47 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilen 10. Uluslararası İstanbul Open Karate Turnuvası’nda deyim yerindeyse önüne geleni devirdi, 42 kiloda altın mad

A+A-

Hedef Avrupa şampiyonası


Karate Milli Takım Antrenörü Mehmet Yazar, Amine’nin çok yetenekli bir sporcu olduğunu belirterek, “Amine’nin asıl hedefi 2016’da yapılacak olan Avrupa şampiyonasıdır. Şimdiden hazırlıklarımıza başladık. Spor kariyerinde sadece Avrupa ve dünya derecesi olmayan Amine küçük yaşında büyük işler başardı. İlerde Avrupa ve dünya çapında çok daha büyük başarılara imza atacağını düşünüyorum” dedi.
 
Transferi bitiyor


Diyarbekirspor Genel Sekreteri Cemal Doğrul, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Amine kızımız uluslar arası bir şampiyonada büyük bir başarıya imza attı. Kendisini transfer etmek ve takımımızda görmek istiyoruz. Bu transferin kısa sürede tamamlamayı düşünüyoruz. Amine Akçakmak kızımızın bundan böyle kulübümüz adına yarışacak günlerin çok yakın olduğunu söyleyebilirim” dedi.
 
Başkan’dan İlhanlı’ya teşekkür


Diyarbakır Gençlik ve Spor Kulüp Başkanı Şehmus Kızılaslan ise hedeflerinin üst liglerdeki takımlara sporcu kazandırmak ve sporculara okumaları yolunda katkı sunmak olduğunu söyledi.

Amine Akçakmak’ı da önümüzdeki günlerde Diyarbekirspor A.Ş.’ye vereceklerini anımsatan Kızılaslan, “Diyarbekirspor Amine kızımız ve ayrıca 2 sporcumuz daha ilgileniyor. Bu transferi en kısa zamanda gerçekleştireceğiz. Transferin gerçekleştirilmesi için veridi destekten dolayı Diyarbekirspor A.Ş. Onursal Başkanı Feyzi İlhanlı’ya teşekkür ediyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler