1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Online HD Film İzleme Keyfi
Online HD Film İzleme Keyfi

Online HD Film İzleme Keyfi

Gerek dizi olsun gerekse sinema filmi izlemek bizim aslında toplumsal olarak ortada buluştuğumuz bir ortak noktamızdır.

A+A-

Gerek dizi olsun gerekse sinema filmi izlemek bizim aslında toplumsal olarak ortada buluştuğumuz bir ortak noktamızdır. Özellikle de sevdiğimiz filmleri ve dizileri yanımızda sevdiğimiz ve değer verdiğimiz insanlarla izlemek bize oldukça keyif vermektedir. Genellikle bütün gün sabahtan akşama ister bayan olsun ister erkek var gücümüzle çalışıyoruz akşam olduğu zamanda kendimizi evimize zar zor atabiliyoruz.  Evimize geldiğimizde de kendimizi bu yoğunluktan kurtarmak ve birazcıkta olsa dinlenmek için film izlemek isriyoruz. Filmler genellikle insanları normal hayattan koparıp kendi içine hapsettiği için insan beyni düşünmemeye başlıyor bu sayede de dünya sorunlarından birazcıkta olsa uzak kalınabiliyor. Belki bizi film izlemeye yiten en büyük etkenlerden bir tanesi de budur diyebiliriz. Çünkü izlediğimiz filmlerde yer alan olaylar ve orada bulunan insanların yaşantıları bizi kendimizin dışında bir role sokarak benliğimizden sıyrılmamıza neden oluyor.  Bu sayede de başka başka hayatlara ve başka başka dünyalara bakış açısı kazanmış bulunuyoruz. Bu artık me siteleriyle iyice güzelleşmiş durumda. HD kalitesi dünyamıza girdiğinden beridir izlemiş olduğumuz filmlerin görüntü kalitesi oldukça yükseldi. Görüntü kalitesi yüksek olunca ister istemez filmlerin sahneleri de bir hayli gerçeğe yakın olmaya başladı. Şimdi sizleri şöyle bir gerilere götürmemiz gerekirse düşünebiliyor musunuz tek kanallı dönemleri bizlere ne verilirse ancak onunla yetinebiliyorduk aslında çok uzaklara gitmeye de gerek yok normal televizyonları ele alacak olursak onlar dahi sinema gündemini bir hayli geriden takip ediyorlar. Örneğin bugün piyasaya çıkmış filmi eğer ki kaliteli bir film ise biz yaklaşık olarak 1 yıl hatta daha fazla zaman sonrasında televizyonda izleyebiliyoruz. Ama internettin iyice yaygın bir hal alması ve neredeyse cebimize kadar girmesi sayesinde dilediğimiz her yerde televizyon sinema izleyebilme olanağını kazanmış durumdayız.

Bugün ülkemizde sinema sektörü çok fazla gelişmiş olmadığı için biz de sinema kültürümüzü genellikle Avrupa’ ya endekslemişiz. Avrupa’ da çıkan filmleri günlük olarak takip etmeye başlamışız bunu da gerçek manada yapabileceğimiz tek alan internet siteleri oluyor. Bu filmler için hizmet veren bir çok internet sitesi var. üstelik bu internet siteleri sizlere online hizmet verebiliyorlar. Yani bir filmi indirmek için saatlerce PC başında bekleme gibi bir derdiniz olmuyor. Sizin burada yapmanız gereken tek şey sadece izleyeceğiniz filmin adını google’ ye yazmanız yeterli. Hatta bir film sitesinin müdavimi iseniz onlara abone dahi olabiliyorsunuz. Üstelik bu siteler sosyal medya araçları sayesinde sizlere en günce konular hakkında bilgi paylaşımı da yapabiliyor. Yani en son çıkan bir film sizin facebook sayfanıza düşebiliyor.

 

Film eleştirmenleri ve uzmanlar bir araştırma yapmışlar ve bugün internet ortamında en çok izlenen filmlerin olduğunu test etmişler. Çünkü bir çok kişi akşam ya da fırsat bulduğu anda adrenaline doymak istiyor. Özellikle erkek izleyicilerin aksiyon sahnelerine bir hayli düşkün olduğunu düşünürsek buradan da sonuç olarak sinema izleyicilerinin çoğunluğunu erkeklerin oluşturduğu ortaya çıkıyor. Tabiî ki kadın izleyicilerde erkekler kadar aktif bir şekilde film izliyorlar ancak onların tarzları aksiyonun dışında olduğu için bu alanda göremiyoruz. Onlar daha çok dizi meraklısı oluyorlar. Bugün film izleme siteleri arasında dizi hizmeti verenlerde vardır ancak bizim sitemiz onlar gibi olmamakla birlikte sadece sinema sektöründe kendimizi konumlandırmış bulunuyoruz. Üstelik aksiyon filmlerini izlemenin yani beğenmenin ön şartı da HD yayınlar diyebiliriz. HD yayınlar sayesinde gerçeğe yakın olan bu görüntü kalitesi sizlere filme daha iyi adapte olmanızı sağlamaktadır. Bu saye de de izlediğimiz bir filmden büyük ölçüde zevk alabiliriz. Aksiyon filmlerinde HD kalitesinden sonra ikinci önemli nokta ise filmin takılmamasıdır. Yani kişi HD kalitede bir filmi izliyor ve filmin en heyecanlı yerinde görüntü takılıyorsa işte o noktadan sonra yapabilecek hiçbir şey yoktur. Yani görüntü kaliteniz dileğiniz kadar iyi olsun takıldıktan sonra bizim için hiçbir şekilde ehemmiyeti yoktur.  Ancak bunun için geniş bir alt yapınızın olması gerekiyor. Bizim sitemiz de bu noktada oldukça büyük bir önem kazanıyor yani bizim sitemizdeki filmlerin hiç birisi hiç b ir sebeple takılma gibi sorunla karşı karşıya kalmıyor. Bu sayede de kesintisiz film izlemenin keyfini çıkarabiliyorsunuz.  Bunun yanı sıra online film izleme sitelerin aşırı bir reklam alanı varsa o da sizlere film izleme keyfinde canınızı sıkacaktır ancak bu sorunda yine bizim sitemiz tarafından aşılmış ve ileyici sıkacak kalabalık bir reklam yerleşimi bulunmamaktadır. Kesintisiz film izleme derken biz bunu bütün bir konu olarak ele almış bulunuyoruz. Bugün internettin hayatımıza girmiş olması sayesinde biz de film izleme ihtiyacımızı büyük ölçüde karşılamış oluyoruz.

Özellikle ileri teknoloji televizyonlar ve bunların internet bağlantıları sayesinde en güzel izleyebiliyoruz.  Çünkü korku filmi akşam evde izlendiği zaman etkileyici ve güzel oluyor. Yani korku filmi izlemek için sinema pek fazla tercih edilmemektedir.  Bu teknoloji harikası televizyonlar devasa büyüklükte olabiliyorlar ve bugün neredeyse herkesin evinde  82-105 ekran LED televizyon bulunmakta üstelik bunların HD görüntü sağlamış olması bir hayli insanı keyiflendiriyor.  Güzel bir televizyon karşısında bizim sitemize WİFİ aracılığı ile online olarak bağlanabilir ve korku filmleri kategorimizden güzel bir film seçip izleyebilirsiniz. Biz sizler için sitelerimizi sürekli güncel tutmaktayız bu nedenle sitemize günlük olarak veri akışı sağlamış bulunuyoruz. Bu sayede siz de bizi takip ettiğiniz takdirde kesinlikle en son filmlerden haberdar olabiliyorsunuz. Ve bunun yanı sıra iyi bir film izleyicisi iseniz kesinlikle arkadaşlarınız arasında geri kalmış sayılmıyorsunuz.  Bizim sitemiz de film izleme konusunda da ayrıcalıklarımız oluyor yani daha önce hiçbir yerde HD kalitesinde izleyemediğiniz filmleri bulabiliyorsunuz. Bu da site bizim sunduğumuz üstünlüklerimizden bir tanesi.  Bu sayede izlediğiniz filmden gerçek anlamda tatmin olmuş ve zevk almış oluyorsunuz.

Sonuç itibariyle online film izleme siteleri televizyonları ikinci basamak geriye atmış durumda. Ve artık insanlar televizyonları sadece yarışma ve dizi izleme aracı gibi kullanmaktalar. Bu da giderek film sektörünün kalitesini daha çok ortaya koymasına yardımcı oluyor.  Ayrıca sitemizde izleyeceğiniz filmler hakkında bir detay bulabiliyorsunuz filme başlamadan buradan film hakkında bilgi edinebiliyor ve hoşunuza gideni izleyebiliyorsunuz. Ya da yorumlardan film hakkındaki yorumları okuyabiliyor beğenirseniz izliyorsunuz. Bu nokta da da yine siz filmi izledikten sonra film hakkındaki kritiklerinizi diğer insanlarla paylaşabiliyorsunuz. Sonuçta her iki taraf içinde güzel bir uygulama oluyor zamanınızı boşa geçirmiyor ve gereksiz bir filmi izlemek zorunda kalmıyorsunuz. Gereksiz bir filmi sözünden kastım ise sizin sevmediğiniz tarzda bir film diyebilirim. 

HABERE YORUM KAT