1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Online film izlemenin tadı bir başkadır!
Online film izlemenin tadı bir başkadır!

Online film izlemenin tadı bir başkadır!

Film türlerini iyi kavramak kesinlikle fazlasıyla önemlidir.

A+A-

Dürüst olmak gerekirse insanlar sinemaya Film İzlemek için gittiklerinde şaşırmak için gitmezler. Kahramanın kurtulacağını, kadının sevdiğine kavuşacağını ve kötü adamların ise kaybedeceğini bilirler. Kimse bir romantik komediden hayata dair ciddi ciddi laflar etmesini beklemez. Ancak şu bir gerçek ki, aşk acıtır ve bazen kötü adamların da kazandığı olur. Ancak sinemada aşk hayat iksiridir ve kahramanımız her zaman kötü adamları alt eder. Senaryo yazarken Amerika'yı tekrar tekrar keşfetmenize gerek yoktur. Satılabilir bir film çekmenin anahtarı, film türlerini iyi kavramak ve izleyicinin beklentilerini karşılayacak bir senaryo yazmaktır.


Aksiyon filmleri izleyenler bilirler mesela, hafızalarımıza kazınan tek cümleli kahramanlarla doludur. Bol zıplamalı vurmalı kırmalı mafya babalı filmlerde acımasız çete üyeleri ve suratsız suçlular vardır. Dramalar ciddi ve gerçekçi filmlerken sulu komedi filmlerinde ise izleyicinin gaz çıkartan birine gülmesi beklenir. Macera filmlerinde egzotik mekanlar tercih edilir. Ancak bir western yazıyorsan tozlu kasabalar ve altıpatlar silahlara yer vermelisin. Bilim kurguda ise en büyük kozun uzaylılar ve geleceğin teknolojisi. Bir cinayet filmi yazıyorsan, sakın elini korkak alıştırma, burada izleyici katillere bayılır.


Spor filmleri ya da, bir spor etkinliği, sporcu ya da bir spor olayı etrafında kurulur. Bu tür filmlerin merkezinde genellikle çok önemli bir spor etkinliğini yer almaktadır. Samimiyet ve etkileşim kurabilmek için bu tür filmlerde kullanılan dil çok önemlidir. Spor filmlerinin çok geniş bir alt tür grubu bulunmaktadır. Komediden, dramaya hatta gerçek kişiler üzerine kurulan filmlere kadar farklılık gösterebilirler.

HABERE YORUM KAT