1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Önce yapıldı, şimdi yıkılıyor
Önce yapıldı, şimdi yıkılıyor

Önce yapıldı, şimdi yıkılıyor

Koşuyolu parkının çevresine daha önce koruma duvarı olarak şehrin estetiğine uygun surları andıran duvar, Bağlar Belediyesi, bu defa parkın estetiğini bozduğu gerekçesiyle bu duvarı yıkıyor. Vatandaşlar ise belediyenin yıkım kararından sonra parkın ailele

A+A-

Diyarbakır'ın en büyük sosyal ve dinlenme alanlarından olan Koşuyolu Parkı'nı çevreleyen duvarlar yıkılıyor. Parkı güvenli hale getirmek için daha önce koruma amaçlı duvarları inşa eden Büyükşehir Belediyesi'nin bu defa duvarları yıkması dikkat çekerken, çalışmaların Ramazan sonuna kadar tamamlanarak parkın çevresinin yeniden dizayn edileceği bildirildi.

Duvarların parkın görüntüsünü bozduğu gerekçesiyle yıkım kararı alan belediye, parkı daha da genişletmeyi amaçlıyor.

'PARK GÜVENSİZ HALE GELEBİLİR'

Vatandaşlar ise yıkımdan sonra parkın özellikle aileler için güvensiz hale gelmesinden endişe ediyor. Bu park, daha önce aileleriyle buraya giden vatandaşların kapkaç ve hırsızlık olaylarıyla ilgili şikayetlerine neden olmuştu. Vatandaşların tepkisinden sonra belediye, park içinde ve çevresinde güvenlik önlemlerini artırmıştı. Duvarların yıkılmasından sonra belediyenin güvenlikle ilgili yeni önlemler alacağı belirtiliyor.

HABERE YORUM KAT