1. HABERLER

  2. SPOR

  3. On elinde On marifet Mehmethan Akan
On elinde On marifet Mehmethan Akan

On elinde On marifet Mehmethan Akan

Diyarbakırspor A.Ş Başkan Vekili Mehmethan Akan'ın on elinde on marifet misali sanatıyla herkesi kendine hayran bıraktırıyor.

A+A-
Tam bir Diyarbakırlı beyefendi duruşu, yöneticiliğinin yanı sıra aynı zamanda el sanatları dalında Türkiye'nin sayılı hattatlarından biri olan Akan, sanatıyla herkesi kendine hayran bıraktırıyor. Daha önce Cumhurbaşkanları, Başbakan ve sayısız ünlülerin isimlerini hat sanatıyla yazarak kendilerine veren Akan, bu kez Kocaeli Kartepe'da bulunan Green Park Otellerinin sahibi Adil Üstündağ'a da bir hat yazısı hediye etti. Mehmethan Akan'ın aynı zamanda Kürt ve Türk Halk müziğinde çok ünlü besteleri olduğunu biliyormuydunuz. Özellikle dünyaca ünlü şarkıcı Şivan Perver'in de aralarında bulunduğu bir çok sanatçı Akan'dan çok sayıda beste alarak albümlerine taşıdılar. Mehmethan Akan'dan ısrarla beste isteyen çok sayıda sanatçı olduğunu ve bu işten para almadığını, fakat bestelerini herkese değil, sadece kendisinin seçtiği isimlere hediye ettiğini öğrenince bizlerde açıkcası şaşırdık.
 
KARTEPE'DEKİ DİYARBAKIRLI GURURUMUZ
Diyarbakırspor A.Ş'nin kamp yaptığı Kocaeli Kartepe'de bulunan Green Park Oteli'nin Genel Müdürü İsmet Türker Diyarbakırlı ve aynı zamanda Diyarbakırspor'da daha önce yöneticilik yapmış bir isim. Yeşil-Kırmızılı kafileye özel ilgi gösteren Türker, herkesin gönlünü fethetmiş durumda. Diyarbakırspor A.Ş Başkan Vekili Mehmethan Akan, Genel Müdür Türker, otel sahibi Adil Üstündağ ve teknik direktör Şenol Güneş'e isimlerinin yazılı olduğu hatları hediye etti. Genel müdür Türker,”Diyarbakırlı olmakla ve hemşerilerime hizmet etmekle gurur duyuyorum. Bugün Büyükşehir Belediyespor'umuz da gelecek. Hepsinin başımızın üstünde yeri var.” dedi.
 
10557418_824376310907493_3065762068799864583_n.jpg

HABERE YORUM KAT