1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. On dokuz okulun bahçesine parke taşı döşendi
On dokuz okulun bahçesine parke taşı döşendi

On dokuz okulun bahçesine parke taşı döşendi

Kayapınar Belediyesi ilçe sınırları içinde bulunun 19 okulun bahçesini parka taşı döşedi.

A+A-

Ayrıca birçok okula ağaç, oturma bankı yardımında bulundu. Bunun yanında yeni yapılan üç caminin aynı yöndeki istekleri yerine getirildi.


Kayapınar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ilçe sınırları içinde bulunun 19 okul yönetimin okul bahçelerinin parke taşı döşeme talebini yerine getirdi. Özellikle kış aylarında öğrencilerin büyük sorun yaşamasına önüne geçmek için belediye 19 okulun bahçesine toplamda 20 bin metrekare parke taşı ve 3 bin bordur taşı döşedi. Çalışma belediye ile okullardın ortak çalışmasıyla gerçekleşti.  Belediyenin çalışma yaptığı okulların yönetimleri ile okul aile birlikleri çalışma nedeniyle belediye teşekkür ettiler.


Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada,  “ Okul yönetimlerinin başvuruları özerine okullarda yaptıkları incelemeden sonra acil ihtiyacı olan 19 okulun bahçesi parke döşeme çalışmasını başlatıldı. Ayrıca birçok okulun ağaç ve oturma bankı isteği yerine getirilmiştir. Aynı şekilde ilçe merkezinde yeni yapılan üç caminin aynı yöndeki istekleri yerine getirilmiştir ” açıklaması yapıldı.

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler