1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ölüme davetiye çıkartıyor
Ölüme davetiye çıkartıyor

Ölüme davetiye çıkartıyor

Açık bırakılan elektrik panolarının ölüme davetiye çıkardığını belirten vatandaşlar, yetkililerin duyarsızlığından şikayet ettiler.

A+A-
Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan vatandaşlar, şu görüşleri dile getirdiler:
 
'Uzun yıllardır muhtelif defalar bu konuyu değişik platformlarda dile getirmemize rağmen, elektrik dağıtım kurumu yetkilileri böylesine önemli sorunlar karşısında hep duyarsız kaldı.
 
Dicle EDAŞ kurumu yetkilileri, özelleştirmeden bu yana hep kaçak elektrik kullanımından dert yanarak, topu bizlere attılar.
 
Ama kendi kusurlarını, yanlışlarını ve eksiklerini görmezden geldiler. Binalara, mahallelere ve iş merkezlerine elektrik faturası yazmak veya kaçak elektrik kontrolü için gelen yetkililere defalarca kez uyarılarda bulunmamıza rağmen, sonuç alamadık. Bugün ilimiz genelinde bir çok noktada elektrik panolarının kapıları açık. Elektrikle şaka olmadığını, çocuklarımızın hayatlarını kaybetmelerine yol açacak kazalar olabileceğini bizlerden iyi bilmelerine rağmen, gözleri paradan başka bir şey görmediği için müdahale etmiyorlar.
 
BİRİLERİNİN ÖLMESİ Mİ BEKLENİYOR?
 
Düşünebiliyor musunuz, elektrik faturası yazıldıktan veya kaçak kontrolü yapıldıktan sonra, açıkta ki elektrik panolarını öylece bırakıp gidiyorlar.Yüksek voltaj elektrik olan bu panolar ille de birilerinin ölümüne sebep olduktan sonra mı müdahale edilecek.Allah korusun çocuklarımızın dokunmalarıyla bile ölümle sonuçlanabilecek bu panolara birer kilit takılırsa, sorun kendiliğinden çözülür.Üstelik bazı panolar rüzgar veya benzeri sebeplerle devrilince, dışarıda kalan elektrik telleri özellikle çocuklar için büyük tehlike arz ediyor. Çocuklarımızı sokağa bırakmaktan korkuyoruz. Yetkililer bir an önce bu sorunu ortadan kaldırmalıdır
Şehrin bir çok sokak, cadde ve mahallerinde maalesef bu tür görüntülere rastlamak mümkün. Yetkililer, uzaktan izlemek yerine lütfen çözüm üretsinler'.
 
(Diyarinsesi.org YA MY)
 

HABERE YORUM KAT