1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ölüm kusan derin yapı
Ölüm kusan derin yapı

Ölüm kusan derin yapı

Mehmet Akif Altındağ ve Necat Barut'un bugün ölüm yıl dönümü, onları rahmetle anıyoruz.

A+A-

Gazetemizin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Altındağ ve arkadaşı Necat Barut'un ölümlerinin 8'inci yıl dönümünde, halen “Ölüm kısan derin yapının” maskesi düşürülmüş değil.

24 Nisan 2000.. Ve 5 Aralık 2004.. Bu iki takvim günü, Türkiye'nin “Ölüm kusan derin yapı”nın hain icraatları olarak, tarihe not olarak düştü. 28 Şubat'ın Güneydoğu başta olmak üzere Türkiye'de estirdiği “PKK'nın” yoğunlaştığı dönemde, Diyarbakır Söz ve Söz Tv, “şer” yapıların hedefiydi.

JİTEM, MİT ve Sivil karanlık oluşumların işbirliğiyle, önce 1993'te Diyarbakır Söz'e bombalı ve silahlı saldırı düzenlendi. 1996 yılında, 8 masum insanın katledildiği Altındağ Katliamı gerçekleştirildi. 1998 yılında ise, JİTEM, MİT, 7. Kolordu ve dönemin DGM Başsavcısı Nihat Çakar, yargı kıskacı başlattı.
Söz Ailesini, İNTİM ve Altındağ Şirketler grubunu, enva-i hile ve desise ile silahlı saldırılarla sindirmeye çalışan Kozmik odaların komutasıyla faaliyet gösteren Derin yapı, bu kez “ölümlü trafik” kazaları senaryosunu sahneye koydu. 24 Nisan 2000 tarihinde, Mehmet Emin Altındağ, Baba Mehmet Ali Altındağ sudan gerekçeyle gözaltına alındığı için, Erzurum'dan Diyarbakır'a geldi.

Ancak önceden JİTEM'in organize ettiği plan neticesinde, Emin Altındağ ve yanındaki arkadaşı Münir Mennan'a, Lice ilçesi Abbalı karakolu yakınlarında pusu kurdu. Termal kameraların çekim yaptığı, araçların geçiş kayıtlarının alındığı yerde, Altındağ'ın zırhlı aracı durdurulup, içerisindekiler etkisiz hale getirildikten sonra, uçuruma yuvarlandı. Altındağ ve Mennan'ın ölümü kayıtlara kaza olarak geçirildi.
Diyarbakır başta olmak üzere Ülke genelinde aktifliği ve iş adamlığıyla dikkatleri üzerine çeken Mehmet Akif Altındağ da, ağabeyi Emin Altındağ gibi 5 Aralık 2004 tarihinde, Sakarya'daki şantiyelerine giderken, Bolu dağı mevkiinde, esrarengiz bir şekilde, arkadan çarpan kamyon onun ve Mühendisi Necat barut'un ölümüne neden oluyor.